Meble skandynawskie kojarzone są teraz z popularnymi sklepami meblowymi, jednak dostępne tam produkty nie zawsze oddają w pełni klimat tego stylu. Za cechami charakterystycznymi nurtu kryją się wartości kolejnych generacji mieszkańców Skandynawii, które najlepsi rzemieślnicy postanowili ująć w tak niekonwencjonalny sposób.
Trudno jest go pomylić z innym, tak samo jak trudno jest go naśladować. Ze względu na nieustającą zmienność trendów w architekturze wnętrz oraz przenikaniu się stylów między sobą, coraz częściej pojawiają się błędy przy rozpoznawaniu, z jakim stylem mamy do czynienia, a nasze przypuszczenia okazują się mijać z prawdą.
Cechy, po których poznać meble skandynawskie
Po czym poznać styl skandynawski, aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji? Przede wszystkim po ograniczonej palecie kolorów, w jakich wolno urządzać wnętrza. Tutaj będzie dominować biel, zwłaszcza na ścianach, aby uczynić dane pomieszczenia neutralnymi kolorystycznie i jak najbardziej naturalnymi. Po drugie, po wejściu do wnętrza utrzymanego w stylu skandynawskim, rzuca się w oczy brak przepychu i przeładowania nadmiarem przedmiotów. Projektanci od lat stawiają na surowość, stonowane odcienie i regularne kształty, aby sprawić, by ten styl był kojarzony ze spokojem, bezpieczeństwem oraz użytecznością. Po trzecie, osiąga się to wszystko dzięki zastosowaniu mnogości surowców, z których wykonane są konkretne meble skandynawskie. Można spokojnie wybierać stoły, półki, komody czy szafki nocne ze szlachetnych odmian drewna, krzesła wiklinowe, fotele obite miękkimi tkaninami. Byle były w jasnych barwach, a z pewnością będą idealnie pasować do jakiegokolwiek wnętrza, gdzie zdecydujemy się zainspirować stylem skandynawskim. Uzupełnieniem wybranych już mebli mogą być puchate poduszki na kanapę o mocnych kolorach, pufa, lampy industrialne czy dywaniki o wyrazistych wzorach.
Meble skandynawskie na tle innych stylów aranżacji wnętrz
Styl skandynawski zdobył serca milionów Polaków z powodu tego, że pasuje do każdego rodzaju mieszkania albo domu. Doskonale komponuje się z innymi stylami, jeżeli postanowimy zrobić prawdziwy miszmasz na własnej powierzchni mieszkalnej. Meble skandynawskie odpowiadają za dużą część porządku i harmonii, a to za sprawą specyficznych norm, jakie trzeba spełniać w procesach ich produkcji, by rzeczywiście można je było zakwalifikować do tego stylu. Sprawdź na: http://takemehome.pl Trwałe materiały, takie jak drewno czy stal nierdzewna, dają gwarancję kilku, czasem nawet kilkunastu lat użytkowania bez żadnych uszczerbków na przedmiocie.