Meble skandynawskie kojarzone są teraz z popularnymi sklepami meblowymi, jednak dostępne tam produkty nie zawsze oddają w pełni klimat tego stylu. Za cechami charakterystycznymi nurtu kryją się wartości kolejnych generacji mieszkańców Skandynawii, które najlepsi rzemieślnicy postanowili ująć w tak niekonwencjonalny sposób.

Trudno jest go pomylić z innym, tak samo jak trudno jest go naśladować. Ze względu na nieustającą zmienność trendów w architekturze wnętrz oraz przenikaniu się stylów między sobą, coraz częściej pojawiają się błędy przy rozpoznawaniu, z jakim stylem mamy do czynienia, a nasze przypuszczenia okazują się mijać z prawdą.

Cechy, po których poznać meble skandynawskie

Po czym poznać styl skandynawski, aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji? Przede wszystkim po ograniczonej palecie kolorów, w jakich wolno urządzać wnętrza. Tutaj będzie dominować biel, zwłaszcza na ścianach, aby uczynić dane pomieszczenia neutralnymi kolorystycznie i jak najbardziej naturalnymi. Po drugie, po wejściu do wnętrza utrzymanego w stylu skandynawskim, rzuca się w oczy brak przepychu i przeładowania nadmiarem przedmiotów. Projektanci od lat stawiają na surowość, stonowane odcienie i regularne kształty, aby sprawić, by ten styl był kojarzony ze spokojem, bezpieczeństwem oraz użytecznością. Po trzecie, osiąga się to wszystko dzięki zastosowaniu mnogości surowców, z których wykonane są konkretne meble skandynawskie. Można spokojnie wybierać stoły, półki, komody czy szafki nocne ze szlachetnych odmian drewna, krzesła wiklinowe, fotele obite miękkimi tkaninami. Byle były w jasnych barwach, a z pewnością będą idealnie pasować do jakiegokolwiek wnętrza, gdzie zdecydujemy się zainspirować stylem skandynawskim. Uzupełnieniem wybranych już mebli mogą być puchate poduszki na kanapę o mocnych kolorach, pufa, lampy industrialne czy dywaniki o wyrazistych wzorach.

Meble skandynawskie na tle innych stylów aranżacji wnętrz

Styl skandynawski zdobył serca milionów Polaków z powodu tego, że pasuje do każdego rodzaju mieszkania albo domu. Doskonale komponuje się z innymi stylami, jeżeli postanowimy zrobić prawdziwy miszmasz na własnej powierzchni mieszkalnej. Meble skandynawskie odpowiadają za dużą część porządku i harmonii, a to za sprawą specyficznych norm, jakie trzeba spełniać w procesach ich produkcji, by rzeczywiście można je było zakwalifikować do tego stylu. Sprawdź na: http://takemehome.pl Trwałe materiały, takie jak drewno czy stal nierdzewna, dają gwarancję kilku, czasem nawet kilkunastu lat użytkowania bez żadnych uszczerbków na przedmiocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here