krzesła, obicia, wymiana tapicerki
krzesła, obicia, wymiana tapicerki

Szukasz prostego i niedrogiego sposobu na odmienienie wyglądu swojego ukochanego fotela, kanapy, sofy lub krzeseł? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie? Zamiast wydawać dużej gotówki na nowe wyposażenie, udaj się do tapicera i odnów swoje stare meble!

Tapicerowanie mebli to jedna z najprostszych i najszybszych metod na odświeżenie i nadanie im nowego wyglądu. Nie wyrzucaj fotela tylko dlatego, że jego powierzchnia jest zniszczona, zabrudzona lub trwale odbarwiona, gwarantujemy, że oddanie go w ręce profesjonalisty będzie dużo tańsze niż zakup nowego!

Cena tapicerowania mebli

Cena będzie różnić się w zależności od ilości i wielkości mebli oraz materiału nowego obicia. W większym mieście koszt tapicerowania będzie nieznacznie wyższy niż w miastach mniejszych.
Zastanawiasz się ile wydasz? Poniżej znajdziesz przykładowy cennik usług tapicerskich (pamiętaj, że są to kwoty sugerowane!)

Dla przykładu oraz porównania cen pod lupę weźmiemy stolicę naszego kraju oraz Łódź.
Najczęściej do tapicera udajemy się z meblami takimi jak: fotel, kanapa, pufa.
I tak w centrum Warszawy za usługę wymiany tapicerki z fotela, uwzględniając w to nowe obicia należy zapłacić 580 zł a w Łodzi 520 zł.
Odnowienie kanapy kosztuje 900 zł w Warszawie, w Łodzi cena będzie wahać się w granicach 800-850 zł.
Tapicerowanie pufy w obydwu przypadkach to wydatek rzędu 120 zł.

Jak widać koszty związane z odnowieniem starych mebli są dużo niższe niż zakup nowych mebli. Różnica w cenie w zależności od punktu oferującego usługi tapicerskie może wynosić niekiedy nawet 400 zł. Dlatego też zanim zdecydujesz się na konkretny salon, zajrzyj do internetu i zapoznaj się z rankingiem usług tapicerskich w swoim mieście – sprawdzisz tam m.in. ceny oraz opinie innych użytkowników.

Ile kosztuje tapicerowanie mebli?

Zrób to sam!

Lubisz majsterkować? Dysponujesz wolnym czasem a dodatkowo nie straszne Ci prace manualne związane z odnawianiem starych mebli? Jeśli tak, to sam zajmij się wymianą obić swoich mebli. Połącz przyjemne z pożytecznym!
Zastanawiasz się jak to zrobić? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne zadanie jakby mogło się wydawać. Wystarczy, że zakupisz odpowiedni materiał na nowe obicia oraz w razie potrzeby gąbkę lub inny rodzaj wypełnienia, niezwykle przydatny będzie tzw. taker – zszywacz tapicerski, zszywki, gwoździe oraz kombinerki.
Potem przy użyciu kombinerek musisz pozbyć się wszystkich zszywek i gwoździ co pozwoli Ci na usunięcie starego zniszczonego materiału i gąbki. Kolejny krok to odpowiednie wycięcie materiału (pamiętaj aby nie przycinać go na styk, trochę zapasu zawsze się przyda) oraz wymiana wypełnienia. Ostatni krok to dokładne dopasowanie materiału i przymocowanie go do mebli przy pomocą zszywacza.

Tapicerowanie to czynność niezwykle czasochłonna, wymaga odpowiedniej wprawy, wiedzy oraz doświadczenia. Jeżeli wątpisz w swoje umiejętności lub masz obawy co do tego czy podołasz temu zadaniu to najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tej czynności specjaliście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here