Wiosenne porządki w kuchennej szufladzie. Jak właściwie dobierać akcesoria?

Wiosna to czas zmiany i większej chęci do prac domowych. Kiedy dzień staje się dłuższy z energią podchodzimy do zadań i zauważamy potrzeby porządkowania swojej domowej przestrzeni.

Zmiany w kuchni – od czego zacząć?

Kuchnia to pomieszczenie w którym nie przestawia się mebli co sezon. Warto więc zadbać o prawidłowe wykorzystanie już istniejącej przestrzeni na przechowywanie. Należy zacząć więc od wyjęcia i segregacji naszych kuchennych przyborów i akcesoriów. Ilość zgromadzonych przez lata rzeczy może okazać się w większości niepotrzebna, część sprzętów przestarzała lub zepsuta.

Rodzaje miejsc do przechowywania       

W kuchni miejsce do przechowywania najczęściej dzieli się na szafki z półkami, półki otwarte oraz szuflady. Ich ilość i rodzaj zależą od potrzeb domowników, ale co zrobić, gdy potrzeby się zmieniły, a kuchnia dalej ma dobrze pełnić swoje funkcje? Jak przearanżować zastaną już przestrzeń tak, aby dopasowała się do nowego trybu życia rodziny czy też zmiany ilości domowników?

Należy zastanowić się nad akcesoriami, które znaleźć można zarówno w stacjonarnym jak i internetowym sklepie DUKA. Dzięki akcesoriom z łatwością można zamienić niefunkcjonalną szufladę w miejsce w którym w klarowny sposób będą posegregowane sztućce, przyprawy i wiele więcej.

Szuflada do zadań specjalnych

Szuflady w kuchni mogą z pewnością zastąpić szafki. Ich główną zaletą jest łatwy dostęp do przedmiotów, ukrytych nawet na pełnej głębokości szafki. Dzięki różnego rodzaju wysokościom można zmieścić w nich duże garnki, ale także przechowywać drobne akcesoria kuchenne. Istnieją także wąskie szuflady cargo, dzięki którym każde 30 centymetrów przestrzeni w kuchni będzie mogło być dobrze wykorzystane.

Nie zawsze wielkość szuflady odpowiada jednak oczekiwaniom użytkowników. Wtedy z pomocą przychodzą takie akcesoria jak koszyki, organizery czy pojemniki, które znajdziesz w sklepie DUKA. Dzięki takim rozwiązaniom w tani i łatwy sposób można podzielić dużą, niewykorzystaną przestrzeń na wiele mniejszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here