Sprzątanie dla leniwych. 5 prostych tricków, które ułatwią Ci życie

Pewnie mało który z nas lubi sprzątać. Jest to czynność żmudna i nudna, a przy tym uciążliwa i często wymaga siły, by wszystko wyglądało tak, jak powinno. Jeśli do sprzątania masz dwie lewe ręce, to przedstawiamy Ci 5 tricków, dzięki którym zacznie Ci się chcieć.

Regularność

            Niestety, ale musimy od tego zacząć. Nie jest to być może odkrywcze, ale niewątpliwe regularne sprzątanie pozwala na zaoszczędzenie dużo czasu i energii. Sprzątając w stałych, bliskich odstępach nie doprowadzisz do powstania zanieczyszczeń nawarstwiających się, a więc zrobisz to szybciej i wygodniej.

Siła kwasku

            Poznaj wyjątkowe produkty do sprzątania. Nie znasz kwasku cytrynowego? Znajdziesz go w kuchni. To doskonały sposób na naprawdę trudne zabrudzenia. Ma on właściwości bakteriobójcze, ale i odkamieniające. Jest po prostu niezwodnym elementem sprzątania, a gdy połączysz go z odpowiednimi składnikami, np. płynami i produktami, takimi jak Leifheit mop czy inne, to zobaczysz efekt od razu!

Lepsze narzędzia

            No właśnie, skoro już jesteśmy przy mopie Leifheit, warto byłoby zadać sobie pytanie o to, czym myć i sprzątać. Jak widać, nie tylko środek sprzątający się liczy. Co więcej, wybór właściwego, nowoczesnego sprzętu pozwoli Ci na ułatwienie sobie sprzątania, a nawet skłoni Cię do jego polubienia. Naprawdę!

Poznaj podłoże

            Jeśli chcesz dobrze, szybko i bez przeszkód posprzątać w danym miejscu, dowiedz się czym jest. Chodzi o rodzaj podłoża. Nie każdy środek i każdy sprzęt sprzątający nadaje się do każdej powierzchni. Jeśli będziesz wiedział co sprzątasz, sama czynność zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu.

Najpierw myśl, potem rób

            Nigdy nie rzucaj się na sprzątanie bez pomyślunku. Możesz tylko zniszczyć to, co chcesz wyczyścić. Dlatego za każdym razem, gdy zaczynasz sprzątanie, pomyśl z czym masz do czynienia, jak powinno wyglądać i co zrobić, by wykonać to łatwo, szybko i przyjemnie. Dzięki temu sprzątanie nie będzie żadnym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here