Korzystanie z usług profesjonalnych dekoratorów wnętrz staje się obecnie coraz popularniejsze. W kioskach półki uginają się od czasopism wnętrzarskich, pełnych inspiracji i nowych trendów, a blogi poświęcone dekoracjom należą obecnie do najchętniej czytanych w Internecie. Dekorator wnętrz to osoba, która pomoże Ci odnaleźć się w gąszczu inspiracji i stworzy designerskie wnętrze.

Dekorator wnętrz: kto powinien skorzystać z jego pomocy?

Z pomocy dekoratora wnętrz korzystają różne grupy osób. Jedną z podstawowych motywacji jest chęć posiadania mieszkania urządzonego w pełni z uwzględnieniem naszych potrzeb, gustu oraz preferencji. W katalogach sklepów z wyposażeniem wnętrz bardzo często możemy zobaczyć gotowe projekty, które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Z pomocą może przyjść profesjonalny dekorator wnętrz, który pomoże wybrać odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, a także zmodyfikuje je stosownie do naszych oczekiwań. Oczywiście możemy pokusić się o przygotowanie projektu samodzielnie, jednak zawodowy dekorator posiada ogromną wiedzę na temat dostępnych technologii, produktów oraz możliwości ich zastosowania. Równie ważne jest dopasowanie stylistyczne różnych produktów, ponieważ łącząc np. meble z różnych kolekcji z dodatkami od innych producentów, nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć aranżacyjną spójność. Dekorator nie tylko podpowie, jakie sprzęty, meble i dodatki wybrać, ale także połączy je w spójną całość.

Różne formy współpracy z dekoratorem wnętrz

Dekorator wnętrz w Warszawie jest obecnie jednym z najczęściej poszukiwanych zawodów. Spora część dekoratorów pracuje jako wolni strzelcy, realizując projekty dla wybranych klientów. Niektórzy z nich współpracują na stałe z firmami specjalizującymi się w aranżacji wnętrz oraz biurami architektonicznymi. Osobną grupę stanowią specjaliści zatrudnieni w firmach zajmujących się sprzedażą produktów do wykończenia wnętrz. Ich usługi są zazwyczaj wliczone w koszt zakupu mebli lub wyposażenia konkretnego pomieszczenia, najczęściej kuchni lub łazienki. Z pomocy dekoratora wnętrz w Warszawie można skorzystać między innymi w firmie Ardeko, specjalizującej się w sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz oraz dekoracji okiennych. Dekoratorzy Ardeko posiadają bogatą wiedze na temat produktów dostępnych w ofercie firmy, znają ich mocne oraz nieco słabsze strony i z chęcią pomogą zaprojektować funkcjonalne i modne wnętrze Twojego mieszkania.

Na co zwrócić uwagę, podejmując współpracę z dekoratorem wnętrz?

Wybór dekoratora wnętrza to bardzo ważna decyzja: w końcu od jego umiejętności i wyczucia stylu zależy, czy będziemy czuli się dobrze w naszym mieszkaniu. Przed podjęciem współpracy warto np. wpisać w wyszukiwarce Google frazę: „dekorator wnętrz Warszawa”, a następnie zapoznać się z portfolio prac wybranych specjalistów, a następnie skontaktować się z tymi, których prace najbardziej nam się podobają. Przed podpisaniem umowy warto ustalić jasne zasady współpracy: budżet zlecenia, nasze oczekiwania i potrzeby, czas realizacji, a nawet ilość poprawek, do których będziemy mieli prawo w ramach ustalonej ceny. Doprecyzowanie warunków współpracy przed jej rozpoczęciem pomoże uniknąć nieporozumień w trakcie i niezadowolenia po obu stronach.

Jeżeli ciągle zastanawiasz się, czy skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz, rozważ wszystkie potencjalne korzyści, takie jak możliwość skorzystania z bogatej wiedzy profesjonalisty oraz uzyskanie indywidualnego, w pełni unikalnego projektu. Warto pamiętać, że inwestycja w projekt mieszkania to koszt jednorazowy, a efektem możemy cieszyć się przez wiele lat. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here