Tapety z motywami kwiatowymi

Tapety na ścianę – winylowe i tekstylne

Eleganckie tapety do salonu przeżywają prawdziwy renesans. I nie są to jedynie tapety z papieru. Dziś na ścianach królują tapety winylowe i tekstylne. Te pierwsze idealnie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach, a więc we wnętrzach o dużej wilgotności. Natomiast tapety tekstylne są synonimem luksusowej dekoracji wnętrz. Widuje się je zazwyczaj w klasycznie urządzonych salonach. Sprawdzą się np. we wnętrzach w stylu glamour, angielskim, francuskim, New York, choć jeśli ktoś się uprze i znajdzie odpowiedni wzór, można położyć taką tapetę nawet w salonie urządzonym na modłę skandynawską.

Tapety w motywy kwiatowe

Doskonały wybór do wnętrz utrzymanych w klasycznych stylach. Tapety w róże są wręcz charakterystyczne dla stylu angielskiego, który preferuje ten motyw na różnych dekoracyjnych dodatkach. To też dobry motyw do wnętrz w stylu urban jungle, chociaż tu obok kwiatów dobrze sprawdzają się także tapety przedstawiające zieloną roślinność.

Tapety w kwiaty nie zawsze muszą wiernie odzwierciedlać naturę. Obok tych przedstawiających roślinność w naturalnych wymiarach i kolorach można znaleźć wiele tapet jedynie inspirowanych fauną, na przykład przedstawiające białe lub czarne kontury kwiatów na pastelowym tle.

tapety z motywem kwiatowym

Tapety w motywy geometryczne

Motywy geometryczne na tapetach pojawiają się na ogół we wnętrzach urządzonych nowocześnie. Poza minimalistycznym stylem skandynawskim, który z atencją przyjmuje czarno-białe geometryczne tapety, takie wzory można wykorzystać też we wnętrzach industrialnych. Tapety w motywy geometryczne dobrze sprawdzają się również w pokojach nastolatków, którzy chętnie stawiają na oryginalne aranżacje wnętrz.

Szeroka gama kolorystyczna tego rodzaju tapet pozwala dopasować je do niemal każdego wnętrza. Warto tylko zwrócić uwagę na powtarzalność wzoru. Wzór z naściennej tapety w lekko zmodyfikowanej formie może pojawić się na poduszkach, kubkach, ramkach do zdjęć. Wybierając określony kształt wzoru, warto się go trzymać.

tapety geometryczne

Przeczytaj także: Cztery najważniejsze trendy przystrajania dziecięcego pokoju z marką Caramella

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here