Płoty ogrodowe

Chociaż Polacy nie są w czołówce najbardziej pragmatycznych narodów świata, to często robimy zakupy do ogrodu w oparciu nie tyle o estetykę czy koncept aranżacyjny, ale bazując na kwestiach czysto praktycznych. Najlepszym, chciałoby się powiedzieć – solidnym – przykładem są płoty ogrodowe. Drewniane panele, które od lat fortyfikują nasze polskie domki jednorodzinne – czy muszą być nudne? Czy w sklepach czekają na nas jakiekolwiek alternatywy?

Płot ażurowy drewniany – otwórzmy nasze ogrody na świat!

Chcąc nieco przełamać monotonię i jednolitość ogrodzenia, możemy postawić na płoty ogrodowe ażurowe. Są to ciekawe panele ogrodowe wykonane solidnych desek, posiadające okienko z kratownicy. Czasami płoty ogrodowe ażurowe mają część kratownicową od górnej krawędzi, np. w formie ładnego dla oka łuku lub geometrycznego ścięcia.

Płoty ogrodowe drewniane z ażurową wstawką nie odbiegają solidnością czy też poziomem bezpieczeństwa od zwykłych płotów panelowych. Bardziej otwarte przęsła można stawiać w linii ogrodzenia np. co trzecie, by całość wydawała się mniej klaustrofobiczna i zamknięta na świat zewnętrzny. Płoty ogrodowe ażurowe możemy znaleźć praktycznie w każdym markecie budowlanym oraz w ofertach producentów asortymentu ogrodowego, zwykle jednak nie rozpatruje się ich jako części ogrodzenia, ale np. płotu osłonowego wewnątrz posesji lub płotu do nasadzeń. A szkoda – płoty ażurowe to świetny sposób na optyczne powiększenie ogrodu!

Ciekawe propozycje płotów ogrodowych od: www.produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe

Płoty ogrodowe bambusowe – nowoczesnym i orientalnym ogrodom mówimy TAK!

Wieje nudą? Czas to zmienić – i tak jak w domu zaczyna się od malowania lub tapetowania ścian, tak w ogrodzie porządki rozpoczyna się od ogrodzenia. Płoty ogrodowe narzucają stylistykę całości przydomowej przestrzeni i nie powinniśmy ich ignorować w aspekcie architektury krajobrazu. Dla nowoczesnych, minimalistycznych lub orientalnych ogrodów możemy z pełną stanowczością polecić płoty ogrodowe bambusowe. Te wykonane z ciemnego drewna płotki doskonale odgrodzą nas np. od sąsiadów, a w połączeniu z siatką drucianą, będą możliwym do przyjęcia ogrodzeniem nawet od strony ulicy.

Płot modrzewiowy

Fot. Płot modrzewiowy

Bambusowe rurki to rodzaj płotu ogrodowego, który nie przychodzi na myśl jako pierwszy i jest zdecydowanie rzadziej spotykany na rynku. Jest to lekkie, ale bardzo stylowe ogrodzenie, które idealnie uzupełnia te ogrody, gdzie dominuje ciemne drewno oraz wyrazisty styl. Czy płoty ogrodowe bambusowe sprawdzają się w naszych szerokościach geograficznych. Oczywiście, że tak! Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, to będą służyć przez długie lata i cieszyć oko zarówno domowników, jak i gości.

Panele osłonowe ogrodowe w kolorach tęczy – pomaluj swój świat!

Jesteśmy jednymi z niewielu zwierząt, które odróżniają tak szerokie spektrum kolorów. Jeśli więc matka natura wyposażyła nas w tak pokaźny receptor, dlaczego wokół nas dominuje szarość i smutne, pastelowe odcienie brązu? Każdy naturalny, a co gorsza przede wszystkim brudny, płot ogrodowy wprowadza nieco rzeczonej wcześniej monotonii. Niewielu z nas bierze jednak pod uwagę malowanie płotu ogrodowego. Dlaczego? Trudno powiedzieć…

Płoty ogrodowe drewniane są wprost stworzone do malowania. Z dostępnych na rynku produktów możemy stworzyć wspaniałą, żywą i barwną kompozycję, która doda ogrodowi wesołego i pozytywnego ducha.

Osłonowy płot ogrodowy

Fot. Osłonowy płot ogrodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here