Urządzanie i dekorowanie pokoju dziecięcego może na pierwszy rzut oka wydawać się niezłą frajdą, ale tak naprawdę rzadko zdarza się, żeby było łatwym zadaniem. W czasie tego skomplikowanego procesu trzeba przecież nie tylko połączyć gust rodzicielski z dziecięcym (co już samo w sobie brzmi jak jakaś mission impossible), ale także dbać o to, aby wszystkie wybrane sprzęty spełniały wysokie standardy bezpieczeństwa.

Fototapety są dostępne w ogromnej liczbie wzorów

Stresującym czynnikiem bywa także i to, że remont pokoju dziecięcego zdecydowanie jest jednym z tych, z którymi zwykle chcielibyśmy uporać się możliwie jak najszybciej: pozbawione własnego, prywatnego kawałka przestrzeni maluchy potrafią naprawdę dać się we znaki. Naturalne więc jest, że sprytni rodzice szukają czegoś, co spodoba się maluchom, jednocześnie nie rażąc ich własnego poczucia estetyki, i co do czego będą mieć pewność, że w żaden sposób nie zaszkodzi dzieciom. Jeśli do tego można to szybko zamontować, to już w ogóle sytuacja jest prawie idealna… Jedną z takich właśnie fantastycznych, spełniających wszystkie te oczekiwania dekoracji są fototapety do pokoju dziecięcego ze wzorem w samochody. Dlaczego akurat takie? Oto pięć z wielu powodów, dla których warto wykorzystać je do ozdobienia pokoju maluchów!

Nawet jeżeli planujesz ograniczyć zakres poszukiwań do jednego motywu, na przykład – jak w naszym przypadku – samochodów, wciąż możesz wybierać spośród dziesiątek i setek, jeżeli nie wręcz tysięcy wzorów. Dzięki temu uda ci się bez najmniejszego problemu dopasować wzór  fototapety samochody do stylu, w jakim planujesz udekorować pokój dziecięcy: czy ma to być pogodny i jasny styl skandynawski, czy styl retro, czy dowolny inny – a nawet eklektyczny styl typowy dla wielu dziecięcych pokoików. Bez względu na to, czy zależy ci na bajecznie kolorowej fototapecie, czy raczej na takiej, która odznacza się powściągliwą gamą barwną, na pewno bez problemu znajdziesz taką grafikę fototapety samochody, która w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom.

 Fototapety są bezwonne i bezpieczne dla zdrowia dzieci

Któż z nas nie zna koszmaru, jakim potrafi czasem być malowanie ścian? Sam tylko paskudny, przyprawiający o migrenę zapach farby unoszący się w mieszkaniu jeszcze przez wiele dni po malowaniu może zniechęcić do dokonywania jakichkolwiek zmian w wystroju. Na szczęście fototapety samochody, jako że drukowane są z wykorzystaniem technologii lateksowej, są całkowicie bezwonne: na żadnym etapie eksploatacji nie wydzielają trujących, nieprzyjemnych oparów. Ponieważ lateksowe fototapety wychodzą z drukarki już suche i pozbawione zapachu (w przeciwieństwie do dekoracji drukowanych tradycyjnymi metodami, „parujących” rozpuszczalnikami jeszcze jakiś czas po wydrukowaniu), więc mogą być zawieszane nawet nieopodal łóżeczka malucha.

Fototapety są zmywalne

Każdy rodzic wie, że w zachowaniu dzieci nie ma nic pewnego, poza tym jednym: dookoła nich zawsze i bez przerwy, w okolicznościach mniej lub bardziej tajemniczych, narasta chaos i brud. Dlatego każda, ale to absolutnie każda dekoracja, jaka ma zdobić pokój dziecka, powinna być stuprocentowo zmywalna albo chociaż odporna na zaplamienie. Ten sam druk lateksowy, który sprawia, że fototapety do pokoju chłopca i dziewczynki nie emitują szkodliwych oparów, przyczynia się także do wzmocnienia dekoracji w takim stopniu, że można ją przemywać bez ryzyka, że wzór ulegnie zatarciu – wystarczy wilgotna ściereczka lub miękka gąbka.

redro.pl/fototapety/tematy/srodki-transportu/samochody/

Fototapeta nie zajmuje ani odrobiny miejsca

Jasne, są pokoje dziecięce, których mieszkańcy nie mogą narzekać na brak metrów kwadratowych do zabawy, pracy i odpoczynku, ale znaczna ich większość jest raczej nieduża. Co więcej, często jeden pokój zamieszkuje dwójka lub więcej maluchów, a wówczas potrzeba oszczędzania przestrzeni staje się naprawdę paląca. Każda dekoracja, która wprowadza urozmaicenie, a jednocześnie nie zabiera cennego miejsca, jest na wagę złota. W tej kategorii naprawdę trudno byłoby znaleźć konkurencję dla fototapet, które przecież nakleja się płasko na ścianie! A jeśli nie ma wystarczająco dużego kawałka ściany, to można to zrobić nawet na suficie…

Montaż fototapety jest łatwy i zajmuje niewiele czasu

Naprawdę niewiele – zwłaszcza w porównaniu z efektem, który można uzyskać! Każdy, kto kiedykolwiek miał coś wspólnego z tapetowaniem (nawet jeśli było to oglądanie internetowych tutoriali), powinien sobie poradzić z tym zadaniem w parę godzin – a nawet ci, którzy tego nigdy nie robili, zapewne szybko załapią, o co w tym chodzi. Założenie fototapety trwa krótko i jest łatwe, ale za to rezultat – fantastyczny! Nie istnieje inny równie nieskomplikowany sposób na udekorowanie dziecięcego pokoju, który dawałby tak oszałamiający efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here