Skakanie na trampolinie ogrodowej to nie tylko świetna zabawa, ale również ogrom korzyści dla naszego zdrowia. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Aby jednak zakupiony przedmiot przyniósł jak najwięcej satysfakcji, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które w dużej mierze zapewniają bezpieczeństwo, jak i radość korzystania.

Trampoliny ogrodowe składają się z podstawy, stelażu, maty do skakania, osłon na sprężyny, drabinki, jak i siatki zabezpieczającej przed wypadnięciem. Nie trudno się zatem domyśleć, że podstawowym czynnikiem warunkującym stabilność jest oczywiście podstawa. A ta powinna charakteryzować się masywną, solidną konstrukcją, dzięki której zabawka nie będzie zmieniać swojego miejsca przeznaczenia, zarówno w czasie zwariowanych skoków, jak i podczas porywistej wichury. W tym zakresie na szczególną uwagę zasługują podstawy w kształcie litery U oraz zwykłe, dodatkowo wyposażone z specjalne stabilizatory.

Stelaż

Kolejnym, równie ważnym elementem każdej trampoliny ogrodowej jest oczywiście mata do skakania. Umiejscowiona na specjalnie przeznaczonym w tym celu stelażu, wzbogaconym o sztywne, odporne na duży nacisk i intensywne użytkowanie, profile. Część, która będzie podtrzymywać siatkę, powinna charakteryzować się wyglądem rozchylonego kielicha.

Mata do skakania

Zastanawiając się nad wyborem tejże zabawki, powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie maty podane przez producenta. Najczęściej jest to wartość nie przekraczająca 150 kg. Optymalnie byłoby, jeśli będzie wykonana z certyfikowanych, bezpiecznych tworzyw, oznaczonych symbolem PE mesh, a jej brzegi zostaną dodatkowo wzmocnione taśmą mocującą do sprężyn. Na rynku można spotkać się z różnorodnymi średnicami trampolin ogrodowych. Tak naprawdę, w kategorii jej wyboru powinniśmy kierować się ilością posiadanego miejsca, liczbą osób, jaka będzie jej użytkować oraz zdrowym rozsądkiem.

Sprężyny

Jak się bowiem okazuje, to nie mata zapewnia radosną możliwość odbijania się, a sprężyny, do jakich jest przymocowana. Przyjmuje się zasadę, że im więcej zwojów posiada, tym lepiej. W sytuacji, gdy wybrany przedmiot jest wyposażony w siatkę zewnętrzną, wówczas polecanym rozwiązaniem jest dokupienie specjalnych osłon, dzięki którym wyeliminujemy prawdopodobieństwo utknięcia dziecięcej nóżki między sprężynami. Nie trudno się domyśleć, że tego typu sytuacja może nie tylko skutkować bolesnym otarciem, ale również skręceniem kostki.

Siatka zabezpieczająca

W przypadku, kiedy trampoliny ogrodowe są prezentem dla małych dzieci, koniecznie muszą być wzbogacone w siatkę chroniącą przed wypadnięciem. W ten sposób maluchy mogą bawić się na niej bez konieczności obecności rodziców, gdyż nie będzie możliwości, aby zrobiły sobie krzywdę. Optymalnym wyborem jest model o drobnych oczkach i zamykany na zamek.

Koszt zakupu

Ogromna różnorodność dostępnych w sprzedaży trampolin ogrodowych pozwala dobrać model idealnie dopasowany do osobistych oczekiwań i zawartości portfela. Najtańsza z nich może stanowić wydatek mniejszy niż 200 złotych, podczas gdy średni koszt jej nabycia waha się w przedziale między 200 a 600 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here