Ilu z nas skarży się na problemy ze snem latem? Zasypiając, wiercimy się z boku na bok, zlani potem. Otwieramy więc okno i rezygnujemy z kołdry, by… nad ranem obudził nas chłód. Prawdziwa zmora!

Ta charakterystyczna letnia bezsenność jest powszechnym problemem. Jednym z najlepszych sposobów, by mu zaradzić, jest inwestycja w dobrej jakości kołdrę. Czym powinna charakteryzować się kołdra, dzięki której letnie noce staną się przyjemne? Na to pytanie odpowiemy poniżej!

Latem postaw na naturalne materiały

Z czego powinna być wykonana kołdra na lato? Najlepiej z naturalnych materiałów! W przeciwieństwie do syntetycznych pozwalają one skórze „oddychać”, redukując problem potliwości. To z kolei sprawi, że łóżko, na którym śpimy stanie się bardziej higieniczne i po prostu przyjemne. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym naturalnym materiałom wykorzystywanym w wypełnieniach kołder letnich.

Na początek prawdziwy evergreen – bawełna! Ten materiał ma naprawdę dużo zalet, wśród których oprócz oddychalności warto wymienić także szczególnie przyjemną w dotyku fakturę i łatwość w utrzymaniu w czystości (można go prać nawet w wysokich temperaturach). Za najbardziej luksusową odmianę uchodzi bawełna egipska, która wyróżnia się wyjątkowo długimi włóknami. Dzięki nim zapewnia szczególnie przyjemne wrażenia dotykowe.

W naszych sypialniach często gości również jedwab. Jest to materiał przyjemnie delikatny i chłodny w dotyku, dzięki czemu latem działa wyjątkowo odświeżająco. Jest także bardzo zdrowy, ponieważ kontakt z nim poprawia kondycję skóry!

Warto zwrócić uwagę także na kołdry puchowe. Dobry puch jest przytulny i zarazem lekki, a przy tym rewelacyjnie oddycha. Uważajmy jedynie na kołdry nazywane przez sprzedawców „puchowymi”, których wypełnienie składa się z tego materiału co najwyżej w połowie. Właściwościami absolutnie nie dorównują prawdziwym kołdrom puchowym.

Pielęgnacja kołder letnich

Niezależnie od rodzaju materiału, kołdry letnie trzeba wyjątkowo uważnie pielęgnować. Wykorzystywane w nich materiały są dosyć cienkie i łatwo mogą się uszkodzić, dlatego uważajmy, by obchodzić się z nimi w sposób zgodny z instrukcjami na metce.

Ponieważ latem bardziej się pocimy, kołdrę letnią należy regularnie prać. Na szczęście ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary, powinna zmieścić się w większości pralek. Oczywiście jednak należy robić to według instrukcji producenta. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy uda się nam prawidłowo wyprać materiał w domu, warto oddać kołdrę do pralni.

Dobra kołdra letnia to lekkie wypełnienie

Kołdry letnie klasyfikowane są nie tylko ze względu na zastosowany rodzaj materiału. Nader ważna jest również waga wypełnienia, w końcu latem nie chcielibyśmy raczej okrywać się kołdrą nadmiernie ciężką. Na rynku dostępne są dwa rodzaje kołder na tę porę roku – standardowe oraz ultralekkie. Te drugie posiadają wyjątkowo niewielką ilość wypełnienia i są polecane przede wszystkim, jeżeli spodziewamy się szczególnie upalnych nocy.

Gdzie kupić letnią kołdrę dobrej jakości?

Jeżeli zainteresowała Państwa możliwość kupna bardzo dobrej pościeli na lato, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego posciel.biz. Znajdują się w niej bardzo ciekawe propozycje kołder letnich wykonanych z naturalnych materiałów. Dzięki nim upalne noce można przespać wygodnie i zdrowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here