Mieszkanie we własnym domu niewątpliwie jest przyjemnością. Jednak budowa domu tradycyjną metodą trwa bardzo długo, szczególnie jeżeli zaczyna się od fundamentów. Nie wszyscy też chcą zdecydować się na dom drewniany. Dlatego jeżeli szuka się trwałości, a jednocześnie krótkiego czasu budowy to najlepszym wyborem jest dom z prefabrykatów.

Dom w kilka dni – tak to możliwie!

Wielu osobom wydaje się, że budowa nowego domu powinna potrwać minimum rok, nie licząc jeszcze wykończenia. Jest to stosunkowo długi czas, który można zdecydowanie skrócić. Wystarczy tylko zdecydować się na dom z prefabrykatów.

Budowa domów z prafabrykatów jest bardzo szybka i trwa naprawdę niedługo. Wynosi około kilku dni i do tego czasu otrzymuje się już stan surowy. Kolejnym elementem jest wykończenie elewacji, zamontowanie okien, drzwi oraz pokrycie dachu. Całość nie trwa dłużej niż 10 do 12 tygodni. Już po takim czasie można się wprowadzić

Czas budowy domów z prefabrykantów jest podobny do domów drewnianych. Jednak otrzymuje się zdecydowanie trwalszą konstrukcje niż w przypadku domów z drewna. Również odporniejszą na ogień, czy też zalania i silny wiatr.

Dom z prefabrykatów – powstaje w fabryce

Zazwyczaj budowa domu kojarzy się z wieloma godzinami spędzonymi na budowie. Obecnie technologia pozwala na powstanie domów w prefabrykatów w kilkanaście tygodni. Tutaj całość powstaje z fabryce. Wszystkie części począwszy od ścian, przez stropy przygotowane są w fabryce. Jednak nie wykonuje się ich tradycyjną metodą.

Wszystkie elementy dowożone są ciężarówkami do działki. Następnie montowane są przez specjalistyczną ekipę budowlaną. Oczywiście wymaga to odpowiednio przygotowanej drogi oraz zapewnienie miejsca postojowego dla dużych samochodów. Montaż wszystkich elementów może potrwać maksymalnie kilka dni.

Aż trudno uwierzyć, że dom nie jest budowany, ale tworzony. Jednak, aby móc zdecydować się na dom z prefabrykatów należy mieć wykonane fundamenty, gdyż nie wszystkie firmy je wykonują. Oczywiście nie oznacza to, że nie jest tak trwały, jak dom budowany np. metodą gospodarczą. Warto również zwrócić uwagę na cenę, która mimo wszystko jest zdecydowanie wyższa.

Pogoda już niestraszna- domy z prefabrykantów

Decydując się na budowę domu systemem gospodarczym niestety należy wybrać taki termin, w którym pogoda nie będzie kapryśna. Zazwyczaj ludzie decydują się na rozpoczęcie prac w miesiącach wiosennych, czy letnich. Jednak i to nie daje gwarancji, ze dom w stanie surowym nie zostanie zalany.

W przypadku domu z prefabrykatów nie trzeba się tego obawiać. Wszystkie ściany są zabezpieczone, a niemal natychmiast po ich montażu dochodzi do zadaszenia.

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here