Okucia do daszków szklanych

Szkło budowlane cieszy się dużym powodzeniem jako materiał konstrukcyjny, który stwarza szerokie możliwości tworzenia atrakcyjnych wizualnie aranżacji. Wyróżnia się czystością formy i neutralną kolorystyką, dzięki której doskonale komponuje się z każdym innym materiałem. Jest nim również stal nierdzewna, z której wykonuje się okucia do daszków szklanych.

Systemy daszków szklanych – nowoczesność i elegancja

Konstruowanie zadaszeń nad wejściami do budynków jest praktykowane od bardzo dawna. Stworzenie strefy ochronnej nie tylko zabezpiecza wychodzące osoby przed opadami deszczu, ale też chroni wnętrze domu przez jego zacinaniem. Przez lata do budowy zadaszeń wykorzystywano metal lub inne materiały budowlane. Obecnie popularyzacja szkła sprawia, że w nowoczesnych budynkach montuje się daszki szklane.

Systemy daszków szklanych łączą w sobie ponadczasowość, uniwersalność i elegancję. Podobnie, jak w przypadku przeszklonych ścian działowych czy witryn, nie ograniczają one dostępu światła dziennego. W efekcie nie zaciemniają wejść i nie ograniczają widoczności, a w efekcie także komfortu korzystających z nich osób. W ich montażu są wykorzystywane specjalne mocowania montowane bezpośrednio do ściany budynku.

Dwa systemy mocowań daszków szklanych

Zadaszenia mogą być wykonane na dwa sposoby. Pozwalają na to okucia do daszków szklanych, których dostarcza firma Womet – www.womet.com.pl/sklep/produkty/system-daszkow-szklanych/. Asortyment producenta obejmuje mocowania cięgnowe i na wspornikach, które różnią się zarówno sposobem przytwierdzania szklanej tafli jak i wyglądem konstrukcji po wykonaniu montażu.

System mocowania daszków szklanych na podporach jest bardziej dyskretny, gdyż wszystkie okucia mocuje się do fasady na tym samym poziomie. Z drugiej strony podpory są masywniejsze i dobrze widoczne przez przejrzyste szkło. Ten sposób konstrukcji sprawdza się w miejscach, w których wykonanie montażu cięgnowego nie jest możliwe. Z kolei daszki cięgnowe mogą mieć większą powierzchnię, ze względu na możliwość łączenia pojedynczych tafli szkła w większe płaszczyzny.

Rodzaje okuć do daszków szklanych

Zróżnicowana oferta okuć do daszków szklanych, jaką przygotowała firma Womet pozwala na dobór rozwiązania, które sprawdzi się w konkretnym budynku. Do cech charakterystycznych takiego dachu zaliczają się:

  • powierzchnia tafli szklanych,
  • liczba szyb, z których będzie zbudowany daszek,
  • możliwości techniczne montażu,
  • szerokość wejścia, nad którym jest montowane zadaszenie,
  • grubość szkła.

Wszystkie te cechy powinny być uwzględnione przy wyborze odpowiedniego systemu mocowania. W asortymencie są też okucia przeznaczone do mocowania w określonych miejscach fasady oraz do łączenia szyby ze ścianą, szyby z naciągiem, ściany z naciągiem oraz szyby z szybą – w przypadku daszków kilkuelementowych.

Dlaczego warto zdecydować się na szklane zadaszenie?

Chociaż systemy daszków szklanych są wybierane głównie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania dachu z innego materiału, z pewnością w wielu sytuacjach są one najlepszą opcją. Poza wspomnianym wcześniej przepuszczaniem światła dziennego, doskonale komponują się z nowoczesnymi elewacjami budynków. Szkło jest też odporne na zmiany pod wpływem czynników środowiskowych, dzięki czemu nawet po wielu latach pozostaje atrakcyjne.

Za takim wyborem przemawiają też okucia do daszków szklanych firmy Womet. Wykonane ze stali nierdzewnej zachowują niezmienny wygląd, są dekoracyjne, a jednocześnie proste i wygodne w montażu. Ponadto, wyposażone w rotule z elastycznymi przekładkami, doskonale chronią szkło przed konsekwencjami zmian temperatury i naprężeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here