jaką zabawkę interaktywną wybrać dla dziecka?

Zabawki interaktywne, są to zabawki które wymagają od dziecka zaangażowania. Takie zabawki zazwyczaj wydają z siebie dźwięki, śpiewają, grają, poruszają się, a nawet mają efekty świetlne.

Zabawki interaktywne zachęcają niemowlaki do zabawy, a przy okazji wpływają na jego rozwój ruchowy. Za pomocą zabawek interaktywnych maluchy szybciej zdobywają nowe umiejętności, ich kreatywność jest pobudzona, tak samo jak myślenie przyczynowo-skutkowe.

Czym się kierować, wybierając zabawki interaktywne dla dzieci?

Jak już zostało ustalone, zabawki interaktywne to zabawki, które Wszelkiego rodzaju zabawki, mają za zadanie stymulować wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową maluchów. Żeby wybrać odpowiednią zabawkę dla swojego malucha, należy wziąć pod uwagę jego wiek oraz umiejętności.

Kolejnym ważnym aspektem, podczas zakupu zabawki interaktywnej dla dziecka jest jego bezpieczeństwo. Wybierajmy zabawki, które są wykonane z materiałów o dobrej jakości. Zabawki dla niemowląt, nie powinny zawierać drobnych oraz wystających elementów, które dziecko mogłby połknąć. Kupujmy tylko zabawki, które posiadają wymagane atesty i certyfikaty. Wtedy mamy gwarancję, że wybrana zabawka jest bezpieczna dla dziecka.

Zabawki interaktywne dla niemowląt

W składzie materiałów, z których wykonana jest zabawka dziecięca, nie powinny znaleźć się takie składniki, jak: pochodne kwasu ftalowego, barwniki azowe, PAK, formaldehyd czy metale ciężkie.

Istotny podczas zakupu zabawki dla dziecka jest jego wiek. Zabawki interaktywne powinny być dopasowane do możliwości rozwojowych malucha. Odpowiednia zabawka powinna być funkcjonalna, powinna pobudzać zdolności poznawcze i manualne dziecka oraz jego wyobraźnię.

Ostatnim ważnym aspektem, podczas wyboru zabawki interaktywnej dla malucha są jego zainteresowania. Mnogość zabawek tego typu jest tak duża, że z pewnością uda się znaleźć coś dla artysty, sportowca, czy pasjonata podróży. Każdy rodzic zna swoje dziecko i na podstawie swoich obserwacji powinien widzieć czym dziecko będzie chętnie się bawiło, a co rzuci w kąt.

Przeczytaj też: http://www.4tuning.pl/zabawki-dla-niemowlat-ktore-sa-odpowiednie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here