Stylowa kuchnia z jadalnią

Stół stanowi najważniejszy element każdej jadalni, ale jego prawidłowe i komfortowe użytkowanie będzie niepraktyczne bez odpowiedniego kompletu krzeseł. Dzięki temu jadalnia stanie się po prostu funkcjonalną przestrzenią do spożywania posiłków, czy spędzania czasu z rodziną i gośćmi. Obecnie na rynku dostępna jest duża ilość modeli krzeseł, które z pewnością dopasujesz do funkcjonalnego stołu. Krzesła wykonane z różnych materiałów, ale także w odmiennych stylach, co sprawia, że każdy może dopasować wybrane krzesła do stołu oraz panującego stylu zarówno w kuchni, jak i jadalni.

Techniczne aspekty doboru krzeseł do stołu

Gdy już posiadamy w kuchni lub jadalni stół i chcemy dobrać do niego odpowiednie krzesła, należy zwrócić uwagę na wymiary. Istotną kwestią jest szerokość krzesła, dlatego warto sprawdzić, choćby czy dwa elementy zmieszczą się obok siebie pomiędzy nogami w stole. Następnie wysokość krzesła jest dla nas ważna, zwłaszcza jeśli ma posiadać podłokietniki czy inne elementy po jego bokach. Taki model musi przede wszystkim swobodnie wsunąć się pod blat stołu. Samo oparcie krzesła nie może być również zbyt wysokie, aby w rezultacie stół nie wyglądał na zbyt przytłoczony i jednocześnie optycznie zmniejszył pomieszczenie.

Aby osoba, która siedzi przy stole, czuła się w pełni swobodnie, siedzisko krzesła musi znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu i około 45-50 cm nad podłogą.

Należy również dokładnie wymierzyć sam stół – wysokość oraz szerokość i dopiero wtedy szukać pasujących krzeseł. Dlatego ważne jest, by dopasować do siebie wszystkie elementy nie tylko stylistycznie, ale także pod względem rozmiaru.

Wygoda to podstawa

Krzesła powinny cechować się maksymalną wygodą. W tej kwestii największy komfort dadzą nam zdecydowanie krzesła tapicerowane, których siedziska w większości zostały wyposażone w gąbki – znacząco poprawiają wygodę siedzenia. Oprócz aspektów wizualnych i designu komfort powinien znajdować się na pierwszym miejscu podczas wyboru odpowiednich krzeseł do stołu. Dlatego muszą wyróżniać się ergonomią, funkcjonalnością oraz doskonałą jakością użytych do ich produkcji materiałów. Nowoczesne krzesła tapicerowane obecne na rynku powstają w oparciu o wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, które są odporne na wiele czynników.

Jakie wybrać krzesła do stołu?

W zależności od stylu dobierzmy odpowiednie krzesła. W nieco surowych oraz loftowych pomieszczeniach, w których nieodzownym elementem jest beton, marmur oraz stal. Świetnie będą prezentować się krzesła w kolorystyce czerni oraz w ciemnym brązie.

Do drewnianego stołu możemy wybrać metalowe krzesła w stylu industrialnym. Przy takim stole można ustawiać krzesła z metalu, z siedziskiem obitym tkaniną, czy nawet materiałem skóropodobnym.

Z kolei do popularnych obecnie wnętrz w stylu skandynawskich świetnie pasują krzesła drewniane lub te z tworzywa sztucznego – w odcieniach jasnych lub zupełnie ciemnych, jak czerń. Idealnym wyborem będzie wybór krzeseł drewnianych z tapicerowanym siedziskiem lub oparciem. Oprócz tego w stylu glamour także pasują krzesła z tapicerowanym siedziskiem, ale w nieco innej tkaninie, np. z aksamitem.

Podczas wyboru krzeseł nie musimy trzymać się jedynie wyboru dopasowanego kompletu, a zdecydować się nawet na kilka krzeseł o różnej charakterystyce i wyborze, co sprawi, że wnętrze zyska swój indywidualny styl. Polecamy krzesła – Jelenie Góra, gdzie wybierzesz do swojej kuchni lub jadalni idealne krzesła, dopasowane pod względem rozmiaru oraz stylu.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here