kominek

Współczesne kominki to nie tylko funkcjonalność, ale też coraz ciekawsze rozwiązania aranżacyjne. Jakie cechy nowoczesnych kominków sprawiają, że są one atutem salonu lub innej, większej, domowej przestrzeni. Które z modeli sprawdzą się we wnętrzu rustykalnym, hygge, a które w minimalistycznym i industrialnym? Co mamy aktualnie na rynku? Oto jedne z najciekawszych propozycji!

Dla tych, którzy cenią sobie minimalizm

Stonowane kolory, mała ilość dodatków, prostota – to jedne z cech rozpoznawczych minimalistycznej stylistyki wnętrz. Nieskomplikowana forma urządzenia grzewczego będzie współgrać z betonem oraz z cegłą. Oprócz tego taki piecyk pasuje bardzo dobrze do geometrycznych lamp, dużych luster i współczesnych rzeźb.

Nowoczesne kominki, które wpisują się w taką stylistykę to chociażby kozy o cylindrycznym, prostym kształcie. Stanowią opcję dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością miejsca. Dodatkowy atut: nie potrzeba dużych remontów i przeróbek mieszkania, aby zamontować kominek wolnostojący. Poza tym zakup takiego pieca typu koza nie wiąże się z dużym wydatkiem. Najprostsze modele można nabyć za niecałe 3 tys. zł.

Hygge – coś dla wygodnych

Słowo hygge odnosi się przede wszystkim do przytulności, wygody, a także pewnego komfortu życia. Filozofia ta ma swoje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Głównie poprzez dobór naturalnych materiałów i kolorystyki. Włochate poduchy, pleciony koc oraz duży, elegancki dywan to jedne z elementów rozpoznawczych salonów i sypialni hygge.

Więcej o nowoczesnych kominkach przeczytasz w artykule: https://kratki.com/pl/nowoczesne-kominki-najciekawsze-aranzacje-wnetrz/

W takim domu dobrze prezentują się nowoczesne kominki. Podobnie znakomicie prezentują się biokominki. Ich szklana obudowa pozwala podziwiać piękno ognia z kilku stron, a poza tym są bardzo proste w obsłudze. To także wpływa na wygodę domowników.

Salon rustykalny – powrót do przeszłości 

Wbrew pozorom współczesne kominki sprawdzają się także w mieszkaniach, które są urządzone w stylu sielskim lub rustykalnym. Ciężkie, masywne meble, duża ilość dodatków i stylistyka wiejskiego domu są rozwiązaniem aranżacyjnym, które pokochało wiele osób. Co można zamontować w takim miejscu? Tu podobnie najnowsze modele kominków sprawdzą się znakomicie. Szczególnie żeliwna, bogato zdobiona koza. Taka, która jest zarówno bardzo elegancka i funkcjonalna. Czy wiesz, co należy do jej największych atutów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here