Wanna narożna – która najlepiej się sprawdzi?

0
2780

Jedni wolą korzystać z pryszniców, drudzy są zwolennikami wanien. Nie ulega wątpliwości, że wanna w łazience to ogromne poczucie komfortu. Każdy doceni relaks w domowym zaciszu po ciężkim dniu pracy. Z kolei kabina prysznicowa zapewnia możliwość szybkiego odświeżenia i zajmuje mniej miejsca. Sprawdź co podpowiadamy.

Kompromisem może być wanna narożna. Do wyboru są również modele, na które mogą sobie pozwolić posiadacze małych łazienek. Jaka wanna narożna sprawdzi się najlepiej?

Dostępne modele wanien

W ofercie można znaleźć wanny narożne żeliwne, stalowe, z akrylu czy marmurowe. To, co przemawia w dużej mierze za wyborem wanny narożnej, to wygodne siedzisko i zagłówek. Dzięki temu użytkownik może się zrelaksować i odprężyć. Do wyboru są wanny prostokątne, owalne, okrągłe i właśnie narożne. Te ostatnie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na uniwersalność i komfort. Aranżując łazienkę, nie możemy kierować się wyłącznie estetyką. Pod uwagę bierzemy wymiary danego pomieszczenia, funkcjonalność i komfort domowników.

Wymiary wanny narożnej

Pierwszy krok to dokonanie pomiarów. Wymiary wanny narożnej muszą być powiązane z przestrzenią, jaką dysponujemy w naszej przestrzeni łazienkowej. Warto wykorzystać każdy centymetr, aby zapewnić sobie oczekiwany komfort. Wanna nie powinna utrudniać poruszania się w łazience. Ważne jest również to, aby zapewniała swobodny dostęp do schowków, szafek czy innych urządzeń łazienkowych. Swoboda ruchów jest tu kluczowa. Optymalna przestrzeń po wyjściu z wanny powinna wynosić ok. 60 cm pomiędzy dłuższym bokiem wanny a ścianą. Jeśli jednak chcemy cieszyć się ogromnym komfortem, wartość ta powinna wynosić ok. 100 cm.

Wanna narożna czy prostokątna?

wanny narożne

Często wybierane są wanny prostokątne o różnych wymiarach, lecz wszystko zależy od metrażu łazienki. Prostokątna wanna będzie dobrym wyborem zarówno do małej, jak i większej łazienki. W przypadku, gdy dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, warto ustawić tego typu wannę pod ścianą.

Wanny narożne zapewniają jednak większy komfort. Są odpowiednio wyprofilowane, mają ciekawe załamania, można je ustawić w kącie nawet małej łazienki. W ofercie można znaleźć modele symetryczne i asymetryczne. Przeważnie narożna wanna ma długość 75-175 centymetrów. Jeśli dobierzemy wannę o odpowiednim wyprofilowaniu, rozmiarze i kształtach, zagwarantujemy sobie wysoki poziom komfortu.

Wanny narożne z parawanem

Istnieje kilka rodzajów wanien narożnych. Jeśli chcemy posiadać wannę, która pozwoli także na szybkie odświeżenie się, dobrym wyborem będzie wanna narożna z parawanem. Sprawdzi się w niedużych łazienkach. To funkcjonalne, a zarazem estetyczne połączenie. Na czym polega? Parawan montuje się na jednym z boku wanny w taki sposób, aby idealnie przylegał do jej krawędzi. Dzięki temu możemy w dowolnej chwili wziąć prysznic bez ryzyka zalania podłogi w łazience.

Wanna narożna z hydromasażem

Ponadczasowym rozwiązaniem są wanny narożne z hydromasażem. Ich ceny są bardzo atrakcyjne, dlatego coraz częściej tego typu komfortowe wanny goszczą w domach i mieszkaniach. Wybierając odpowiedni model dla siebie, nie warto kierować się wyłącznie ceną. Dobrej jakości wanna kosztuje już ok. 2-3 tysiące złotych. Posłuży przez długi czas, ciesząc swoją estetyką i bezawaryjnością. W ofercie można znaleźć wanny z hydromasażem od znanych i cenionych producentów. Warto pamiętać, że modele narożne doskonale wpasowują się do narożników ścian, dając możliwość zamontowania półki. Są także wyposażone w wygodne siedziska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here