Pościel sezonowa czy całoroczna

Bawełniana, satynowa, poliestrowa, aż w końcu – pościel sezonowa czy całoroczna? Asortyment na polskim rynku jest bardzo szeroki, stąd też wiele osób często zastanawia się nad tym, jaki typ posłania wybrać. Zakup osobnego na lato i zimę ma swoje zalety, jednakże korzystanie z rozwiązania całorocznego nierzadko jest bardziej ekonomiczne.

Pościel całoroczna – wady i zalety

Dobrze dobrana pościel często ma wpływ na jakość snu, a ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto więc poświęcić chwilę czasu na wybór posłania, które będzie spełniało nasze indywidualne oczekiwania. Całoroczna jest uniwersalna i może sprawdzić się zarówno na lato, jak i na zimę. Niestety, ale bywa również tak, że nie będzie ona odpowiednia na żadną z tych pór roku. W letnie noce często okazują się zbyt ciepłe, z kolei podczas mroźnej zimy musimy stosować dodatkowe okrycia. Jeżeli zdecydujemy się na jej zakup, to powinniśmy zainwestować w taką, która będzie posiadała np. możliwość zmiany warstw. Dzięki temu latem będziemy mogli spać pod warstwą cieńszą, a zimą dopinać tę grubszą, która zapewni nam odpowiednią ochronę przed chłodem. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, co z pewnością można uznać za największą jej zaletę.

Pościel sezonowa – jaką wybrać?

Wiele osób wybiera takie rozwiązanie i decyduje się korzystać z osobnej kołdry latem i zimą. Często bywa jednak tak, że kołdra zimowa jest cięższa niż letnia, przez co trudno nauczyć się pod nią spać w momencie, w którym przez całe lato spaliśmy pod znacznie lżejszym posłaniem. Kluczowym czynnikiem przy wyborze okazuje się więc być materiał, z którego została ona wykonana. Kołdry zimowe często są wypchane puchem gęsi, przez co są dość ciężkie i mogą uczulać. Lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup kołdry termicznej wytworzonej z bawełny i poliestru. Ciekawym wyborem może być także korzystanie z produktów z wełny. Ten typ kołdry jest bardzo specyficzny, gdyż dostosowuje się do temperatury otoczenia, dzięki czemu w cieplejsze noce nie doprowadza do przegrzania, a w zimne do wychłodzenia organizmu. Pościel na lato powinna z kolei charakteryzować się wysoką przepuszczalnością powietrza, która zapewni najwyższą jakość snu. Dobrym wyborem na lato może okazać się jedwab lub bambus.

Całoroczna czy sezonowa – na którą się zdecydować?

Przy wyborze pościeli powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość produktu. Przemyślmy dobrze z jakiego materiału ma być wykonana, a przede wszystkim sprawdźmy, czy nie mamy uczulenia na składniki takie, jak np. pierz zwierząt, którego często używa się do wypełnienia kołder. Zarówno produkty sezonowe, jak i całoroczne mają swoje wady i zalety. Trudno więc jednoznacznie doradzić wybór jednego lub drugiego typu posłania. Kluczowym czynnikiem przy wyborze powinny być indywidualne oczekiwania klienta wobec produktu.

Źródło https://i-posciel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here