Meble na wymiar – wszystko, co musisz wiedzieć

Zanim zdecydujesz się na zamówienie mebli do swojego mieszkania, powinieneś wiedzieć więcej o sposobie realizacji, wszystkich zaletach i wadach tego rozwiązania oraz ewentualnych kosztach. Dzisiaj skupimy się wyłącznie na meblach na zamówienie, które stają się coraz popularniejsze – dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym poradniku, więc zapraszamy do czytania.

Meble ekskluzywne czy zwyczajne – do czego można zaliczyć meble na zamówienie?

Dla jednych kojarzą się one jedynie z szeroko pojętym luksusem, na który stać tylko nielicznych, a pozostali traktują je jako codzienność urządzania mieszkań. Skąd bierze się taka różnica poglądów? Otóż chodzi o brak dostatecznej wiedzy na temat aranżacji wnętrz i produkcji mebli pod zamówienie.

Na szczęście tutaj masz okazję dowiedzieć się więcej i rozwiać swoje wątpliwości. Po pierwsze, meble na zamówienie nie są współcześnie żadną nowością, ponieważ tego typu usługi oferowane są przez większość producentów mebli, a w tym także mowa o sklepach meblowych, które są w stanie zorganizować i zrealizować Twoje zamówienie. Poza tym meble na zamówienie wcale nie należą już do najdroższych rozwiązań, o czym będziemy jeszcze pisać w dalszej części artykułu. Daje to nam możliwość kreowania własnej aranżacji wnętrza według naszych wytycznych, które mogą być nieosiągalne w gotowych już produktach meblarskich. Naszym zdaniem meble na zamówienie wciąż są na tyle ekskluzywne, ze względu na swoją wszechstronność zastosowania, ale zwyczajne pod kątem ogólnej dostępności dla wszystkich klientów.

Meble od producenta – czy warto?

Teraz przejdźmy do wszystkich pozytywnych stron, które związane są z zamówienie mebli na wymiar. Przede wszystkim możesz dopasować je do dowolnej wielkości i kształtu przestrzeni, a więc meble nie muszą przyjmować już standardowych wymiarów, a mogą być idealnie wpasowane w Twoją wnękę w pokoju lub zmieścić się pod skosem w sypialni. Mieszkania projektowane są w różny sposób i nie zawsze standardowy, dlatego czasem potrzeba nietypowych rozwiązań, które pozwolą na urządzenie wnętrza według własnego pomysłu.

Meble na wymiar kierowane są również do osób, którym zależy na oryginalności. Nie każdy chce, by jego jadalnia czy łazienka wyglądały dokładnie tak samo lub podobnie jak w przypadku gotowych aranżacji w witrynach sklepowych i w wielu innych domach. Tutaj liczy się Twój pomysł i inicjatywa, ponieważ możesz wspólnie z projektantami i producentem zaplanować wymiary, kształt i materiał wykończeniowy swoich mebli. Daje to nieskończenie wiele możliwości projektowania i urządzania wnętrz, których wizualizacji nigdy więcej się nie powtórzy.

Pewnie zastanawiasz się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do zamawiania mebli na wymiar? Generalnie nie ma żadnych, lecz zawsze można próbować się doszukać się mniejszych lub większych niedogodności. Tutaj można zwrócić uwagę na dłuższy czas realizacji, ponieważ im bardziej skomplikowany będzie nasz projekt, tym dłużej będziemy musieli poczekać na jego wyprodukowanie. Również cena może być znacznie wyższa niż standardowo, a wynikać może to z naszych upodobań i wykorzystania rzadkich i bardziej ekskluzywnych materiałów do wykonania mebli, lecz tylko na własne życzenie.

Meble na wymiar – cena

Wbrew pozorom nie musi być ona wyższa od zestawu gotowych już mebli od producenta. Jej wysokość uzależniona jest od kilku czynników:

  • rozmiaru mebli;
  • złożoności zamówienia;
  • użytych materiałów i ich ilości;
  • funkcjonalności i wielu innych.

Zawsze można skorzystać z darmowej lub odpłatnej konsultacji z projektantem, który może mniej więcej oszacować koszt zamówionych przez Ciebie mebli na wymiar. Wówczas będziesz mógł sprawdzić, jakiej ceny należy się spodziewać oraz w jakim czasie możliwe jest wykonanie zamówienia. Cena nie zawsze musi być kosmicznie wysoka, warto zorientować się w temacie i dowiedzieć się w jakich cenach znajdziesz meble wykonane przykładowo z tego samego materiału.

Dla porównania możemy polecić sklep Smolis Meble – meble na wymiar z Twardogóry, które jako producent mebli oferują również możliwość wyceny ewentualnej współpracy przy samodzielnym projektowaniu mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here