Konsola i jej funkcje we wnętrzu

Konsola jest meblem nieco rzadziej spotykanym, niż popularna komoda czy regał.  Niemniej w niektórych pomieszczeniach, zwłaszcza tam, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni, to właśnie konsola sprawdzi się najlepiej. Jakie funkcje pełni ten mebel i kiedy warto się na niego zdecydować? Przekonaj się!

Co zastąpi konsola?

Konsola to nic innego, jak niewielki stolik, najczęściej na wysokich nogach, pełniący szereg praktycznych funkcji i stosowany nierzadko jako zamiennik innych tradycyjnych mebli. Jeżeli do tej pory w Twoim przedpokoju stała niewielka szafka, tylko po to, aby odkładać na niej na chwilę różne drobiazgi zaraz przed wyjściem, lub po powrocie do domu, to konsola znakomicie ją zastąpi.

Zabudowana szafka lub komoda zwykle zajmują sporo przestrzeni, dlatego nie nadają się do wąskich i niewielkich pomieszczeń. W takich sytuacjach konsola sprawdza się wręcz idealnie. Jest bardzo wąska, dzięki czemu zajmuje minimalną ilość przestrzeni i można ją postawić nawet w ciasnym przedpokoju czy korytarzu. Długi blat zapewnia sporo miejsca do odkładania drobiazgów.

Oprócz tego konsola stosunkowo często zastępuje damską toaletkę. Pośród licznych modeli konsoli znajdują się również konsole posiadające niewielkie, wąskie szufladki, które pomieszczą drobiazgi takie jak kosmetyki, akcesoria do czesania czy biżuteria.

Jeżeli z jakichś powodów tradycyjny stolik kawowy jest właśnie zbyt niski, to w takich wypadkach świetnie zastąpi go odpowiednich wymiarów konsola. Na tej samej zasadzie konsola może zastąpić stolik nocny przy wysokim łóżku. A zatem jest to mebel o bardzo wszechstronnym charakterze, który znajdzie niejedno zastosowanie we wnętrzu!

Zróżnicowane modele konsoli w wielu stylach znajdziesz m.in. na https://mchome.pl/kategoria/konsole. To znany sklep internetowy z luksusowymi meblami i akcesoriami z kategorii wyposażenia wnętrz.

Zastosowania konsoli

Konsole doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na większe meble. Niewielka konsola może zatem służyć jako mały barek, miejsce na napoje albo przekąski. Na takiej konsoli postawić można postawić butelki, dzbanki z wodą lub sokami czy półmiski z apetycznymi przystawkami lub słodycza.

Konsola, np. o półokrągłym kształcie blatu (tzw. markiza), bardzo dobrze sprawdza się jako mebel ustawiony bezpośrednio pod wiszącym na ścianie lustrem. W takim przypadku znakomicie odnajdują się również konsole prostokątne.

Konsole są również świetnymi miejscami do wyeksponowania np. wazonów z kwiatami lub doniczek z domową roślinnością. W tym celu można ustawić konsolę przy ścianie, ale także pośrodku pomieszczenia czy w innym, najbardziej odpowiednim do tego miejscu.

Konsole są wyjątkowo uniwersalne i wszechstronne. Pasują do wnętrz mieszkalnych, jak i użytkowych. Wszędzie, gdzie potrzebny jest stolik o standardowej dla klasycznego stołu wysokości, ale niewielkiej powierzchni – konsola jest po prostu strzałem w dziesiątkę.

Na https://mchome.pl/ znajdziesz konsole w bardzo zróżnicowanych wysokościach, wielkościach i kształtach. Konsole są jednocześnie praktyczne i eleganckie. W dobie popularności mebli na wysokich nogach, nadających wnętrzom optycznego wrażenia przestronności, zgrabna konsola świetnie wpisuje się w trendy aranżacyjne. Wszędzie tam, gdzie liczy się lekkość form i minimalizm, to właśnie konsole sprawdzają się najlepiej, dzięki czemu zyskują coraz szersze rzesze zwolenników/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here