Kabiny prysznicowe typu walk-in

Kabiny prysznicowe typu walk-in od wielu lat zdobywają sobie popularność i coraz chętniej sięgamy po nie w swoich domach. Nie ma w tym nic dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę ich liczne zalety. Jakie dokładnie są i w jaki sposób wprowadzić je do łazienki? Właśnie o tym opowiemy ci już za chwilę!

Prysznic nie musi być gorszą alternatywą dla wanny

Kabina prysznicowa jest częstym wyborem w wielu domach, szczególnie tam, gdzie rozmiary łazienki nie pozwalają na umiejscowienie wanny. Jednak nieprawdą jest, że prysznice wybieramy wyłącznie do małych pomieszczeń, jako “nieco gorsze rozwiązanie”. Mogą być one również w pełni świadomym wyborem i ciekawą alternatywą do dużego pomieszczenia albo drugim miejscem do kąpieli, traktowanym na równi z wanną. Wszystko zależy od naszego własnego podejścia, ale też od tego, jak przygotujemy kabinę prysznicową i po którą dokładnie sięgniemy.

Kabiny z brodzikiem i walk-in

Kabiny z brodzikami to najbardziej charakterystyczne, znane nam wszystkim kabiny prysznicowe. Mogą być bardzo wygodne i funkcjonalne, ale zazwyczaj przyciągają mocno wzrok i stanowią wyróżniający się element przestrzeni. Biały brodzik wyraźnie odcina się od tła, wysokie ścianki z zazwyczaj mlecznego szkła są z kolei dość przytłaczające. Dodatkowo w zależności od wyboru kształtu brodzika, może być on nieco wygodniejszy lub mniej wygodny. Wszystko zależy od tego, jakie mamy też przyzwyczajenia oraz jak wiele miejsca.

Ciekawą alternatywą dla brodzików i kabin ustawianych na nich są prysznice typu walk-in, czyli te, w których nie wykorzystujemy brodzików. Są one usytuowane bezpośrednio na posadzce, w której znajduje się odpływ. Przygotowywane są w taki sposób, aby połączenie między ścianami a podłogą było bardzo szczelne i nie wymagało żadnych dodatkowych elementów. Co ważne, zazwyczaj tworzone są z przezroczystego szkła, co pozwala na ich lepsze wplecenie do wystroju łazienki. Znacznie mniej rzucają się w oczy i są mniej przytłaczające od tradycyjnych brodzików.

Kabina prysznicowa walk-in w twojej łazience

Kabiny prysznicowe Aquaform są doskonałym przykładem kabin typu walk-in. Odznaczają się przede wszystkim wygodnym i bardzo eleganckim formatem, który gwarantuje wysoką funkcjonalność i piękny wygląd. Są wykonane z przezroczystego szkła ze specjalną powłoką, która zapobiega osiadaniu na nich osadu z wody, kamienia wodnego i mydła. Ich wykończenie jest bardzo uniwersalne i doskonale pasuje przy tym do różnych typów pomieszczeń.

Warto zwrócić także uwagę na szczegóły wykonania, które gwarantują ogromną wygodę używania kabiny prysznicowej. Przede wszystkim ma duży rozmiar, a uchylnie otwierane drzwi zapewniają wygodą wchodzenia i wychodzenia. Poruszają się płynnie i cicho, co często nie jest spotykane w klasycznych brodzikach z drzwiami przesuwnymi. Co więcej, kabiny te są bardzo przestronne i szczelne, więc każdy będzie mógł kąpać się w nich bez obawy o potrącanie ścianek czy przypadkowe wychlapanie wody na zewnątrz.

Taką kabinę szczególnie warto umieścić w nowoczesnej, jasnej łazience, obok wanny albo zamiast niej. Świetnie sprawdzi się we wszystkich współczesnych aranżacjach i w towarzystwie ciekawych kolorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here