Bryły geometryczne, ceglany mur, faktura skały, drewna i kamienia – wielość form kamienia dekoracyjnego mnoży pomysły na wykorzystanie go w całym domu: od elewacji po praktycznie każde pomieszczenie, z kuchnią i przedpokojem włącznie.

Popularność kamienia dekoracyjnego wiąże się z oryginalnym, przestrzennym efektem, jakiego nie zastąpi żadna inna okładzina. Wyrazista struktura zwraca uwagę  szczególnie na elewacji. Zmieniające się w ciągu dnia natężenie światła wywołuje na niejednorodnej powierzchni okładziny ciekawą grę światłocienia. W tej roli doskonale sprawdzają się kolekcje naśladujące fakturę naturalnej skały – jak Madagaskar Krem Stone Master, prezentowany na zdjęciu tytułowym. Ciepły odcień okładziny koresponduje z meblami z drewna i wikliny.

Z kolei wewnątrz, aby pogłębić wrażenie przytulności, możemy wykorzystać popularność faktur drewna i cegły oraz modne geometryczne formaty – jedynym ograniczeniem jest wielość pomieszczeń:  http://www.stonemaster.pl/aranzacje 

Ponadczasowy charakter cegły warto wykorzystać w kuchni. Bardzo modny format sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym, loftowym wnętrzu. Kolekcja Loft Brick Cegła Stone Master była inspirowana najznakomitszymi zabytkami architektury europejskiej – bardzo wiarygodnie oddaje przebarwienia i fakturę wiekowej cegły. Wrażenie dodatkowo wzmacnia wyrazista spoina. W zestawieniu z prostymi, modułowymi szafkami i industrialnymi dodatkami wpisuje się w najgorętsze trendy – dając szansę na poczucie klimatu Nowego Jorku we własnym mieszkaniu.

Amatorów życia w zgodzie z naturą skusić może z kolei odlany w gipsie Plywood Stone Master – idealnie odzwierciedlający drewniane deski, typowe dla tradycyjnego wiejskiego domu. Klimat leśniczówki możemy odtworzyć zarówno w przedpokoju, jak i salonie – umiejętnie zastosowane dodatki podkreślą charakter pomieszczenia. Wbrew pozorom, faktura drewna idealnie komponuje się również z industrialnymi lampami i autorskimi meblami, wpisując się w estetykę nowoczesną.

Modny charakter naszego domu podkreśli też okładzina wpisująca się w trend inspiracji geometrycznych. Pillow Stone przypomina z daleka pikowaną kołdrę – powtarzający się wzór działa wyciszająco, zatem idealnie sprawdzi się w sypialni. W otoczeniu żywych kwiatów, drewna i tekstyliów podkreśli przytulną atmosferę pomieszczenia. Subtelny odcień komponuje się zarówno z chłodnymi, jak i ciepłymi odcieniami, mnożąc możliwości doboru dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here