Szafa jest jednym z tych mebli, które można ustawić w niemal każdym pomieszczeniu. Niektórych przestrzeni wręcz nie wyobrażamy sobie bez szafy. Jednym z takich miejsc jest przedpokój. Tam szafy pełnią zwykle wiele funkcji i są po prostu niezastąpione. Wiele osób spędza dużo czasu w salonach meblowych oraz internetowych sklepach z meblami, by do swego przedpokoju wybrać szafę idealną. Okazuje się jednak, że dobór gotowej szafy do przedpokoju jest zwykle zadaniem przekraczającym nasze możliwości. Czym więc się kierować przy wyborze i jaka powinna być dobra szafa do przedpokoju?

Rozmiar szafy ma znaczenie

Przede wszystkim warto pomyśleć o rozmiarze szafy. Przedpokój jest zwykle bardzo charakterystycznym miejscem, zarówno jeśli chodzi o wymiary pomieszczenia, jego układ, jak i kształt. Z tego powodu dobór właściwego rozmiaru mebla może stanowić nie lada wyzwanie.

Podobnie ma się sytuacja, gdy przedpokój posiada charakterystyczne wnęki, bardzo typowe w polskim budownictwie mieszkaniowym. Wówczas jedynym słusznym pomysłem, który nie wymaga aż tyle poświęconego czasu, jest wybór szafy na wymiar (sprawdź tutaj). Komandor to jeden z czołowych producentów szaf na wymiar, dzięki któremu możemy wyposażyć nasz przedpokój w szafę o idealnie dobranych wymiarach.

Funkcjonalność i wygoda

Jednak rozmiar szafy, choć tak trudny do wybrania, nie jest jedynym kryterium. Niezwykle ważna jest również funkcjonalność mebla i wygoda korzystania. Biorąc pod uwagę niewielką przestrzeń pomieszczenia warto pomyśleć między innymi o zastosowaniu odpowiednich drzwi. W takim przypadku sprawdzą się zwłaszcza drzwi przesuwne, które nie zajmują tak dużo miejsca, jak tradycyjne drzwi skrzydłowe.

Należy także pomyśleć o odpowiednim, jak najbardziej funkcjonalnym układzie w szafie. Tu znów na myśl przychodzi Komandor, który dostosuje wnętrze szafy do konkretnych potrzeb. Zwykle szafa w przedpokoju jest idealnym miejscem na trzymanie w niej kurtek, wierzchniej odzieży oraz butów, jednak często jest to również najlepsze miejsce w mieszkaniu, gdzie przechować możemy wiele innych rzeczy, dla których zwykle nie znajdujemy bardziej odpowiedniego miejsca.

Aby w szafie panował ład i porządek niezbędna jest odpowiednia aranżacja przestrzeni wewnątrz. Rozmiar oraz ilość półek, ich układ i rozmieszczenie – wszystko to ma niebagatelne znaczenie, jeśli marzymy o naprawdę funkcjonalnej szafie w przedpokoju. I wszystko to możemy zyskać, wybierając na wykonawcę firmę Komandor.

Dobry design

Decydując się na szafę na wymiar do przedpokoju, mamy możliwość dowolnego wyboru jej zewnętrznego wykończenia – ciekawe aranżacje szaf w przedpokoju znaleźć można TUTAJ.

W ten sposób dopasujemy mebel nie tylko ściśle do swoich potrzeb, ale również do wystroju całego pomieszczenia. Warto brać pod uwagę fakt, że szafa jest na tyle dużym meblem, że powinna być odpowiednio wkomponowana w resztę wystroju. Szczególnie dobrze jest zdecydować się na szafę z dużym lustrem, które dla wielu wydaje się niezbędnym elementem przedpokoju, nie tylko optycznie powiększy ono pomieszczenie, ale także dodatkowo je rozświetli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here