Kiedyś grzejnik spełniał wyłącznie funkcje użytkowe, stanowiąc doskonałe źródło ciepła w pomieszczeniach. Dziś grzejniki ścienne zaskakują bogactwem kształtów, faktur i kolorów, stanowiąc niekiedy istotnym element aranżacji. Nie można odmówić im walorów estetycznych – takie grzejniki dekoracyjne mogą całkowicie odmienić charakter wnętrza, doskonale wpisując się we współczesną tendencję do umiejętnego nadawania przedmiotom funkcjonalnym walorów estetycznych i odwrotnie. Jakie zatem grzejniki są aktualnie najmodniejsze? Oto przegląd najciekawszych grzejników dekoracyjnych na rok 2017.

Na próżno szukać nieestetycznych rozwiązań…

Grzejniki dekoracyjne niezbędne są zarówno w łazience, jak i salonie – i dobrze, gdy w każdym z tych pomieszczeń wyglądają estetycznie, nie wpływając negatywnie na estetykę wnętrza. Do wyboru mamy zatem grzejniki w mniej lub bardziej fantazyjnych kształtach: drabinki, harmonijki, grzebienia, jednolitego panelu, o fakturze plastra miodu i w wielu innych. Taki grzejnik dekoracyjny bez wątpienia stanowić może najbardziej charakterystyczny element wystroju wnętrza, w żaden sposób nie kojarząc się z topornymi, ciężkimi i nieładnymi grzejnikami – takiej ozdoby zapragnie u siebie w salonie czy sypialni każdy. Taki nowoczesny design idzie zazwyczaj w parze z nasyconymi barwami, ciekawymi fakturami oraz bardzo wysoką wydajnością grzejnika.

Do łazienki i do salonu

Nowoczesny charakter grzejnika dekoracyjnego doskonale wpisze się w każde wnętrze – zarówno to minimalistyczne, jak i w stylu glamour. Dziś grzejnik nie jest już krępującym elementem wystroju, najchętniej chowanym pod firanką, to piękna ozdoba pomieszczenia. Do łazienki w pewnością idealnie nada się grzejnik dekoracyjny niewielkich rozmiarów. Z racji znacznej emisji ciepła, zapewni on optymalne warunki temperaturowe w pomieszczeniu, jednocześnie je zdobiąc. Aluminium, jednolity panel czy blok kamienia – wystrój łazienki wiele zyska dzięki takim grzejnikom. Tutaj można zobaczyć różne modele dekoracyjnych grzejników łazienkowych.

grzejnik łazienkowy

Salon, z racji większych rozmiarów oraz bardzo reprezentacyjnego charakteru wnętrza, potrzebuje jeszcze bardziej wyszukanych rozwiązań. Smukły i wysoki grzejnik dekoracyjny w żywych barwach, ozdobny panel szklany z fantazyjnym motywem zdobniczym, blok stali nierdzewnej imitujący taflę lustra czy grzejnik wiklinowy… Bez względu na aranżację wnętrza, z pewnością każdy z nas odnajdzie grzejnik, które podkreśli charakter pomieszczenia, nie zakłócając wystroju wnętrza. patrząc na taki grzejnik niejeden gość dostrzeże w nim jedynie designerski gadżet, a nie kojarzony z nieestetycznym wyglądem grzejnik. Chcesz przykładów? Oto one.

Najbardziej zaskakujące dekoracyjne grzejniki.

Często zostawiasz domownikom karteczki na lodówce, przypominające o zakupach czy innych sprawach do załatwienia. A może w pokoju Twojego dziecka roi się od kolorowych, małych karteczek – przypominajek? Wystarczy jedno sprytne rozwiązanie – grzejnik z funkcją tablicy do pisania. Funkcjonalność, wygoda i zabawa w jednym – czego chcieć więcej?

grzejnik łazienkowy dekoracyjny

Inne zaskakujące rozwiązanie to smukły grzejnik stylizowany na palmę, z lampkami LED na szczycie oraz haczykami na kurtkę. Czy wyobrażasz sobie lepszy sposób na zagospodarowanie, ozdobienie i ogrzanie przedpokoju?

Zdjęcia dzięki uprzejmości: sklep.terma-tech.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here