Marzysz o tym, aby zamieszkać w komfortowym domu, który jest dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb? W takim przypadku doskonałym wyborem będzie wyposażenie go w system inteligentnego domu. Dzięki niemu możemy mieszkać wygodniej, bezpieczniej i oszczędniej!

Systemy inteligentnego domu cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem. Są realizowane nie tylko w luksusowych willach i apartamentach, ale również w zwykłych domach jednorodzinnych czy mieszkaniach, gdzie ważny jest komfort mieszkańców. Dzięki systemom tego rodzaju możemy również oszczędzać energię, żyć bezpieczniej i zmniejszyć swoje oddziaływanie na środowisko naturalne. Wobec tego wtedy, gdy planujesz wybudowanie domu czy wykończenie mieszkania, pomyśl o wykonaniu systemu inteligentnego budynku.

Aktualnie najczęściej systemy tego rodzaju bazują na urządzeniach w standardzie KNX, czyli KONNEX. Jest to, mówiąc ogólnie, wspólny język dla różnych urządzeń elektrycznych, dzięki czemu możliwe jest tworzenie instalacji elektrycznych nowej generacji.

Urządzenia działające w standardzie KNX nie wymagają stosowania jednostki centralnej przeznaczonej do zarządzania nimi. W urządzeniach montuje się mikroprocesory, dlatego są one w stanie pracować samodzielnie i współpracować z innymi urządzeniami. Brak jednostki centralnej powoduje, że nawet jeżeli dojdzie do usterki jednego z elementów systemu, inne działają bez problemu. Co więcej, w systemach z urządzeniami KNX istnieje możliwość bezprzewodowego sterowania, na przykład przez smartfona.

W sprzedaży znajdziemy urządzenia KNX w takich kategoriach jak: klimatyzacja, ogrzewania i wentylacja, oświetlenie, rolety, zarządzanie energią, na przykład wyłącznik mocy, bezpieczeństwo – kontrola dostępu, monitoring, systemy alarmowe, symulacja obecności domowników.

Wobec tego dzięki urządzeniom KNX wchodzącym w skład systemów inteligentnego domu możemy mieszkać bezpieczniej, na przykład wyłącznik mocy zapobiega przeciążeniom i zwarciom, zmniejsza ryzyko włamań, pozwala na oszczędzanie energii i zwiększa komfort mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here