Nowoczesne apartamenty to wygoda, prestiż i praktyczność w jednym. Charakteryzują się one, wysokim standardem wykończenia oraz estetyką wykonania. Niezwykła przestronność wnętrza pozwala na niebanalne urządzenie nowoczesnego apartamentu. Jeśli chcesz, aby każdy gość zachwycał się wyjątkowością twojego nowoczesnego apartamentu, podpowiadamy jak zaaranżować wystrój wnętrza.

Porady dotyczące aranżacji wnętrza

Znaczna większość apartamentów jest dość przestronna, głównie w kształcie prostokąta, dlatego też innowacyjnym pomysłem w aranżacji pomieszczeń tego typu, jest dodanie trochę innych kształtów. I tak, zamiast masywnego, kwadratowego stołu, wybieramy ten delikatniejszy, koniecznie okrągły. W miejsce tradycyjnych tekstyliów, na podłodze umieszczamy te o nieregularnych kształtach lub posiadające wzory w kształcie kół, spirali czy kropek.

Nowoczesne apartamenty charakteryzują się głównie dużą i jasną przestrzenią. Jeśli upierasz się przy ciemnych meblach, warto skupić się na jasnych dodatkach, takich jak dywan, poduszki czy zasłony, które automatycznie rozjaśnią pomieszczenie. W ostatnim czasie możemy zauważyć powrót długich zasłon, które przez pewien okres zostały zastąpione żaluzjami. Ponadto wybierając długie zasłony, sięgające od sufitu aż do podłogi, dodatkowo zwiększą one optycznie przestrzeń pomieszczeń w których się znajdują. Aby nadać aranżacji wnętrza apartamentu odrobinę przytulnego nastroju, zamontuj jak najwięcej lamp. Użycie świateł doda pomieszczeniu ciepłego blasku.

W przypadku aranżacji wnętrza nowego apartamentu, modny jest ostatnimi czasy minimalizm. Ilość mebli jest ograniczona, a dodatki w postaci obrazów, poduszek czy foteli są dużych rozmiarów, aby optycznie wypełniać przestrzeń. Umeblowanie nowoczesnego apartamentu ma sprostać naszym potrzebom, zamiast być opanowanym przez tradycyjne umeblowanie. Jeśli do pracy w domu nie potrzebujesz biurka bo wystarczy ci zwykły stolik kawowy w salonie, nie dokonuj zbędnych zakupów.

Konkretny styl wnętrza

Jeśli posiadasz nowy apartament nad morzem, w centrum miasta lub z widokiem na góry, warto zdecydować się na konkretny styl wnętrza – a takich jest wiele: nadmorski, skandynawski, klasyczny, vintage… Decydując się na aranżację wnętrza według danego stylu, należy zadbać o każdy najmniejszy szczegół, aby całość była spójna i harmonijna. Nawet drobiazgi wpływają na efekt końcowy. W przypadku urządzania nowoczesnego apartamentu w stylu przez siebie wybranym, warto także zaciągnąć porady dekoratorów wnętrz. Dzięki ich pomocy końcowy projekt mieszkania będzie prezentował się niezwykle atrakcyjnie.

Urządzenie nowoczesnego apartamentu może sprawić wiele radości dzięki ogromnej przestrzeni do zagospodarowania oraz swobody w projektowaniu. Wybór konkretnego wystroju wnętrza może nam skutecznie ułatwić całą aranżację. Kierując się pewnymi zasadami podczas rozmieszczania poszczególnych mebli oraz dodatków, możemy urządzić nowoczesny apartament w niezwykłym i niepowtarzalnym stylu.

Źródło: Marina Royale – Inwestycja nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here