oklejanie mebli
oklejanie mebli

Twoje szafki są zniszczone? Widać na nich liczne rysy i zadrapania a na zakup nowych w najbliższym czasie nie możesz sobie pozwolić? Wykorzystaj okleinę aby w prosty sposób, w kilka minut odśwież wygląd swoich mebli.

Oklejanie mebli to zaraz po przemalowywaniu najprostszy sposób na dyskretną wymianę starych mebli na nowe oraz szybkie odświeżenie całej aranżacji. Zakup kilku rolek okleiny będzie zdecydowanie dużo tańszy niż kupno nowych mebli. Proces oklejania mebli jest stosunkowo prosty – nawet jeżeli to Twój pierwszy raz z naszą pomocą poradzisz sobie bez najmniejszych problemów. Ważne jest aby przestrzegać tylko kilku prostych reguł i trzymać się wyznaczonej kolejności co należy krok po kroku wykonywać a efekt końcowy będzie zachwycający.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Okleinę na meble dostaniesz praktycznie w każdym markecie budowlanym, rolka kosztuje ok. 20-30 zł, dostępna jest w różnych wzorach i kolorach.
Wybierając okleinę zwróć uwagę nie tylko na jej wzór ale przede wszystkim na to czy jest elastyczna oraz wodoodporna – to niezwykle ważne. Zbyt sztywna okleina utrudni Ci jej aplikację na powierzchnię mebla, z kolei produkt niewodoodporny będzie mniej odporny na uszkodzenia co za tym idzie, zniszczy się znacznie szybciej.

Jak oklejać meble?

Jak prawidłowo oklejać meble?

Etap pierwszy – przygotowanie powierzchni

To najważniejszy punkt w całym procesie oklejania mebli okleiną. Na źle przygotowanej powierzchni okleina nie będzie mocno się trzymała i po kilku dniach lub tygodniach zacznie się po prostu odklejać.
Do tego celu będą Ci potrzebne: papier ścierny 180, szczoteczka, płyn odtłuszczający oraz szmatka. Na wstępie pamiętaj o odkręceniu uchwytów oraz gałek. Powierzchnię należy dokładnie umyć oraz odtłuścić, jeżeli znajdują się na niej jakieś nierówności, pozbądź się ich szlifując delikatnie powierzchnię papierem ściernym. Potem przy pomocy szczoteczki usuń pył oraz kurz, odtłuść powierzchnię i poczekaj aż trochę przeschnie.

Etap drugi – przygotowanie okleiny

Okleinę potnij na równe części tak by łatwiej było Ci ją naklejać na powierzchnię. Wymierz dokładnie poszczególne elementy, odrysuj i przycinaj. Na odwrotnej stronie okleiny – papierze znajdują się specjalne kratki mające na celu ułatwienie wycięcie prostych linii.

Etap trzeci – naklejanie okleiny

W momencie kiedy powierzchnia jest już ostatecznie przygotowana a okleina pocięta możemy teraz przystąpić do naklejania jej na konkretne elementy mebla.
Okleinę należy naklejać od góry na dół – nigdy odwrotnie! Czynność tę wykonuj powoli, jeżeli widzisz, że okleina przykleiła się nie równo, to delikatnie ją odklej i przyklej ponownie. Dokładnie dociśnij tak by pomiędzy powierzchnią mebla a okleiną nie utworzyły się pęcherzyki powietrza, w przeciwnym razie okleina może się w niedługim czasie odkleić.

Kiedy wszystko będzie na swoim miejscu pozostanie Ci już tylko dokręcenie uchwytów lub gałek i gotowe! Twoje stare meble otrzymały zupełnie nowy wygląd i to całkiem za niewielkie pieniądze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here