meble kuchenne, cena mebli
meble kuchenne, cena mebli

Każdy kto choć raz zmierzył się z remontem kuchni wie jak trudne i kosztowne jest to przedsięwzięcie. Wszystkie decyzje związane z zakupem wyposażenia powinny być dobrze przemyślane, szczególnie jeżeli chcesz cieszyć się pięknie wyglądającym i funkcjonalnym pomieszczeniem.

Jednym z głównych elementów wyposażenia każdej kuchni są oczywiście szafki kuchenne. I to właśnie z ich wyborem mamy największy problem. W większości przypadków jest tak, że to co nam się podoba nie zawsze jest w zasięgu naszych portfeli. Za chwilę dowiesz się od czego zależy cena mebli kuchennych, które są najtańsze a które najdroższe co ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Meble gotowe czy na wymiar?

Nad tą kwestią powinieneś zastanowić się na samym początku etapu urządzania kuchni. Meble gotowe, które dostaniesz praktycznie w każdym salonie meblowym oraz sieciówkach są zdecydowanie dużo tańsze od tych produkowanych na wymiar ale niestety mają one też swoje wady. Szafki kuchenne tego typu ciężko jest dopasować pod konkretne potrzeby oraz wymiar danego pomieszczenia. Jeżeli zależy Ci na tym aby przestrzeń w kuchni została jak najlepiej zagospodarowana a dodatkowo możesz pozwolić sobie na zainwestowanie większej ilości gotówki to zakup mebli wykonanych pod wymiar będzie strzałem w dziesiątkę!

Cena gotowych mebli kuchennych

Jeżeli masz ograniczony budżet i lubisz po prostu ekonomiczne rozwiązania to śmiało możesz udać się do salonu po gotowy zestaw mebli kuchennych. Kuszą one nie tylko swoją funkcjonalnością ale i stylowym wykończeniem. Producenci pomyśleli zarówno o posiadaczach małych zamkniętych kuchni jak i o tych zdecydowanie większych, otwartych na salon.
Minusem tego typu produktów jest ich kiepska jakość wykonania – i nie chodzi tu tylko o materiał, szafki bardzo często pozbawione są dodatkowych półeczek oraz szuflad.
Najtańsze systemy kuchenne (z płyty pokrytej laminatem) dostępne są już od 700 zł za ok.2,5 m/b, niekiedy w marketach można znaleźć także i takie w kwocie 550 zł – w tym wypadku należy jednak być nieco bardziej ostrożnym ponieważ ich jakość pozostawia wiele do życzenia.
Nieco lepszą opcją jest zakup tzw. wielofunkcyjnych systemów modułowych, wykonanych z płyty MDF – ich koszt waha się w granicach 1500-2000 zł.

Ile kosztują meble kuchenne?

Cena mebli kuchennych na wymiar

To świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają pomysł i wizję na zagospodarowanie przestrzeni w swojej kuchni, oraz dla tych, którzy pragną jak najlepiej wykorzystać każdy jeden centymetr wolnej przestrzeni. Fronty mogą być wykonane z litego drewna (niekiedy w połączeniu z elementami szkła), płyty MDF pokrytej laminatem, forniru.
Efekt końcowy w tej sytuacji zależy praktycznie od wolnych środków jakimi dysponujesz.
Najtańsze będą fronty z niższej półki cenowej, wykonane z laminatu – ich cena wynosi ok. 800 zł za m/b. Drugie w kolejności są meble z płyt MDF pokryte folią PCV – 850 zł za m/b.
Fronty fornirowane wyniosą Cię ok. 1300 zł za m/b a te wykonane z litego drewna ok. 1400 – 2000 zł za m/b.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here