Jak odnowić zniszczone meble?

Każdy z nas posiada w mieszkaniu mebel, który towarzyszy mu od dobrych kilkunastu a w niektórych przypadkach kilkudziesięciu lat…
Stara szafa, komoda, sekretarzyk – nie pozbywaj się ich tylko dlatego, że widać na nich ślady zniszczenia. Istnieje wiele prostych sposobów na to aby odnowić je tanim kosztem.

Dzisiaj przedstawimy Ci kilka sprawdzonych i nie drogich patentów na nadanie starym meblom nowego wyglądu. Jesteś gotowy? W takim razie zaczynamy.

Zmiana koloru, czyli przemalowanie mebla!

pędzle, kolorowe farby, drewno

To jeden z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na odnowienie starych mebli. Przebieg metamorfozy jest prosty a jedyne czego potrzebujesz do jej przeprowadzenia to kawałek papieru ściernego, farba oraz pędzelek. Pamiętaj, że kolorystyka nie musi być jednolita – zaszalej z kolorem! Jeżeli lubisz otaczać się oryginalnymi przedmiotami po pomalowaniu mebli możesz je delikatnie ale efektownie postarzyć wykonując tzw. przecierki.

Oklejamy stare fronty!

W dzisiejszych czasach okleinę dostaniemy praktycznie w każdym sklepie – różne wzory i kolory. Z pomocą okleiny z oryginalnym motywem, w prosty sposób skupisz uwagę na swojej szafie lub wręcz przeciwnie – coraz częściej decydujemy się na oklejenie mebla w celu jego „zamaskowania”. Jak prawidłowo przygotować powierzchnię? Ku Twoje radości wystarczy tylko oczyścić oraz odtłuścić wierzchnią warstwę oklejanego mebla, następnie powoli i dokładnie należy przyklejać okleinę do powierzchni, aby nie utworzyły się pęcherzyki powietrza wspomagaj się linijką bądź ekierką!

Zacznij od zera, czyli dokładne i dogłębne szlifowanie mebla!

Ten sposób jest zadecydowanie bardziej czasochłonny od swoich poprzedników, wymaga poświęcenia większej uwagi oraz skupienia. Początek może i nie należy do najłatwiejszych ale za to rezultaty pracy przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania.
W tym przypadku należy dokładnie oczyścić mebel. Zastanawiasz się co mamy namyśli? Chodzi o usunięcie jego wierzchniej warstwy – resztek lakieru lub farby, tak abyś mógł nadać mu taki wygląd o jakim marzysz. W surowe drewno bejca lepiej się wchłonie, dodatkowo kolor będzie nad wyraz naturalny. Po nałożeniu bejcy konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie odnowionej powierzchni mebla, poprzez użycie lakieru lub wosku, które nadadzą mu nieco więcej połysku oraz klasycznego wyglądu.

Zmień dodatki!

Czasami zdarza się tak, że z pozoru zniszczone meble nie są wcale aż tak bardzo zniszczone i wystarczy im tylko delikatna przemiana np. zmiana uchwytów lub gałek na nowe lub naklejenie luster ozdobnych na poprzecierane fronty. Wydając dosłownie pięć złoty, pozbywając się obdrapanych elementów lub zakrywając defekty innymi akcesoriami dekoracyjnymi w kilka minut odmienisz wygląd każdego mebla.

Teraz widzisz jakie to proste, wygląd zniszczonych mebli można odmienić na kilka różnych sposobów – jedne są bardziej pracochłonne inne mniej ale niezależnie od tego na co się zdecydujesz efekt z pewnością będzie widoczny. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i od razu przystąp do działania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here