malowanie mebli
malowanie mebli

Zastanawiasz się jak w prosty sposób odmienić wygląd swoich mebli? Odświeżałeś mieszkanie i teraz ich kolor nie pasuje do całego wystroju? Dzisiaj podpowiemy Ci jak w prosty sposób przemalujesz swoje meble na dowolny odcień.

Patrzysz na swoją starą szafę, komodę lub stolik nocny i nie wiesz co zrobić aby ulubione meble idealnie wpasowały się w aktualny wystrój Twoich wnętrz? Zamiast przeglądać najnowszą ofertę salonu meblowego weź sprawy w swoje ręce i po prostu przemaluj swoje meble!

Na jaki produkt się zdecydować?

Ostatnio dużą popularnością cieszą się farby kredowe, które można wykorzystać nie tylko do zmiany koloru mebli ale także i ścian. Ich aplikacja jest banalnie łatwa a efekt końcowy niesamowity, dużą zaletą jest to, że mebli praktycznie w żadne sposób nie należy przygotowywać. Są one niestety trudno dostępne i drogie ale na całe szczęście dla Twojego portfela w sklepach można dostać całe mnóstwo farb do drewna w przeróżnych kolorach – od tych klasycznych i stonowanych po te nie co bardziej intensywne. Alternatywą dla klasycznej farby do drewna może być także bejca lub lakierobejca.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do zmiany koloru np. komody będzie odkręcenie wszystkich uchwytów lub gałek tak by nie przeszkadzały podczas wykonywania pozostałych prac. Jeżeli mebel pokrywa warstwa lakieru, konieczne będzie dokładne zmatowienie całej powierzchni. W sytuacji kiedy chcemy osiągnąć jak najlepszy efekt, należy zetrzeć wierzchnią warstwę do momentu aż naszym oczom nie ukarze się naturalne drewno. Tylko wtedy osiągniesz zamierzony cel! W przeciwnym razie kolor będzie znacznie odbiegał od tego zaplanowanego a w dodatku mebel może pokryć się nieestetycznymi smugami i plamami.

Szlifowanie już za Tobą? Świetnie teraz zajmiemy się kolejnymi nieco czasochłonnymi etapami. Kiedy mebel jest już zmatowiony należy dokładnie oczyścić, odtłuścić oraz osuszyć jego powierzchnię. Pamiętaj aby robić to powoli i bardzo dokładnie, dzięki temu możesz mieć pewność, że nałożona farba nie odpryśnie po kilku dniach.
Na tak przygotowany mebel możesz śmiało nakładać wybraną przez siebie farbę – jeżeli jest dobrze kryjąca wystarczy jedna warstwa, jeżeli – mniej, nałóż dwie cienkie warstwy w odstępach co 10-12 godzin. Po wyschnięciu przykręć uchwyty i ciesz się starym nabytkiem w nowym stylu.

A co z meblami fornirowanymi?

Jak pomalować meble?

Masz zamiar przemalować swój ukochany antyk? Meble pokryte warstwą forniru są nadzwyczaj delikatne, jeżeli masz wątpliwości co do swoich umiejętności to w takiej sytuacji najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy fachowca. Meble tego typu wymagają szczególnej uwagi, proces ich renowacji jest bardzo czasochłonny, wystarczy chwila nieuwagi aby na stałe uszkodzić ich klasyczny wizerunek.

Teraz kiedy już wiesz od czego zacząć, jesteśmy przekonani, że łatwiej będzie Ci przemalować swoją ukochaną szafę czy komódkę. Zamiast wymieniać je na nowszy model pomyśl jak inaczej możesz wykorzystać ich potencjał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here