Wykończenie mieszkania jest bardzo ważnym elementem na drodze wprowadzania się do własnych czterech kątów. Pokoje muszą być zaaranżowane zgodnie z naszym zamysłem i gustem, tylko wtedy będziemy czuć się naprawdę „jak w domu”. W jaki sposób można wykończyć ściany? Najlepszym sposobem jest naklejenie fototapety, która przyciąga uwagę ze względu na wiele zalet, jakie są dla niej charakterystyczne.

Oryginalna, a niezbyt kosztowna dekoracja wnętrza

Fototapety są przede wszystkim sposobem na oryginalną, a zarazem niedrogą dekorację wnętrza. Sklepy oferują tak duży wybór, że szybciej będziemy mieć problem z zadecydowaniem, która z nich najlepiej zaprezentuje się w naszym wnętrzu, niż ze znalezieniem produktu odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Sklepy internetowe, takie jak Kraina Barw, starają się odzwierciedlić potrzeby klientów, gwarantując im wybór pośród wszelakich fototapet tematycznych. Możliwy jest także dobór fototapet według rozmiaru czy pomieszczenia. Kiedy urządzamy pokój córeczki, najlepiej stworzyć iście bajkową krainę, w kuchni z kolei sprawdzą się fototapety z nadrukiem apetycznie wyglądających przysmaków. Od razu będziemy mieć ochotę, aby takie same przyrządzić we własnej kuchni.

Możliwość kształtowania przestrzeni

Dzięki fototapetom można dowolnie kształtować przestrzeń pokoju – zarówno powiększyć go, poszerzyć, jak i wydłużyć. Umiejętnie dobierając motyw dekoracji ściennej, sami będziemy w szoku, jaki efekt można uzyskać. Szczególnie, jeśli do tej pory zawsze malowaliśmy ściany farbami, a na fototapetę zdecydowaliśmy się dopiero po raz pierwszy. Pamiętajmy, że to fototapeta będzie od tej pory stanowić główny element dekoracyjny pomieszczenia, w jakim zechcieliśmy ją założyć. Dlatego w kwestii dalszego wystroju lepiej jest postawić na minimalizm. Fototapeta już wystarczająco ożywia wnętrze, a nie chcemy przesadzić i sprawić, że nasz salon czy sypialnia będą wyglądać na zbyt przeładowane czy po prostu niegustownie urządzone.

Łatwy do zrealizowania pomysł

Wykończenie ścian za pomocą fototapet jest bardzo łatwym do zrealizowania pomysłem nawet, kiedy do tej pory kwestie remontów powierzaliśmy fachowcom. Ściana musi być odpowiednio przygotowana, w zależności od tego czy wcześniej była na niej farba, czy inna tapeta bądź wręcz przeciwnie – nie jest nawet zagruntowana. Gdy już będzie czysta i sucha, korzystając z poziomicy, wyznaczamy miejsca, w których chcemy nakleić fototapetę. Kierujmy się instrukcją – czasami klej należy nakładać na dekorację, czasami na ścianę. Postępujmy zgodnie z zaleceniami i przyklejajmy fototapetę, zaczynając od lewych narożników oraz od góry ściany, którą zamierzamy przyozdobić. Nadmiar kleju usuwamy szmatką, a nadmiar fototapety – starannie przycinamy nożykiem.

Trwałość ściennej dekoracji

Co istotne, fototapety są bardzo trwałą dekoracją ścienną. Producenci dbają o zadowolenie swoich klientów, oferując im wysokiej jakości produkty. Nie tylko idealnie prezentują się na ścianie, ale też mają długoletnią żywotność. Fototapetą łatwiej jest się znudzić, niż ją zniszczyć, dlatego z rozmysłem dobierajmy wzór, który będzie dominować we wnętrzu naszego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here