Jedną z cech naszej stolicy jest ogromna liczba samochodów, codziennie przemierzających jej ulice. Biorąc pod uwagę ogromne korki, nierzadko szybciej jest dojechać do celu tramwajem czy metrem, ale wiele osób wybiera wygodę jazdy własnym wozem, nawet jeśli wiąże się to z próbą cierpliwości. Uparci muszą liczyć się z utrudnieniami i ze straconym czasem, ale z drugiej strony auto będzie w lepszej formie przy regularnym użytkowaniu. Nie ma co się oszukiwać – silnik potrzebuje być często na chodzie, najlepiej na trasie i na odpowiednio wysokich obrotach. Jednak czynników warunkujących bezawaryjne działanie wozu jest więcej, a jednym najważniejszych jest posiadanie własnego garażu.

Pogoda nie jest naszym sprzymierzeńcem

Częste podróże oznaczają również konieczność systematycznego mycia samochodu. Chyba, że chcemy narazić się na słynne napisy: „Brudas” lub „Umyj mnie”. Zdecydowanie polecamy dbać o swoje wozy. Problemów ze sprzątaniem aut w Warszawie nie ma. Największe miasto w Polsce oznacza ogromną konkurencję na rynku myjni i innych punktów oferujących kosmetykę samochodową. To duża wygoda – oddajemy 4 kółka specjalistom i cieszymy się z czystości oraz porządku na zewnątrz, ale też w środku. Tutaj pojawiają się dylematy, bo nie każdemu odpowiadają przedziały cenowe dotyczące takich usług. Na szczęście są alternatywy.

Zupełnie inaczej spojrzy się na sprawę, jeśli posiadamy lub wynajmujemy garaż. Samochód trzymany pod dachem jest zdecydowanie mniej narażony na warunki atmosferyczne, powodujące zniszczenia karoserii – np. korozję. To również lepsze zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Tych atutów jest dużo więcej.

A może jednak zrobić to samemu?

Garaż jest wspaniałym rozwiązaniem również pod innym względem. Otwiera większe możliwości samodzielnego sprzątania aut. Tutaj bez problemu i większego stresu odkurzysz pojazd. Można zrobić to na myjniach za kilka złotych, ale ogólnodostępne urządzenia nie zawsze sprawdzają się. Przyjeżdżając pod garaż możemy wysprzątać auto na spokojnie i dużo dokładniej. Bez presji czasu wychodzi to zdecydowanie lepiej. Jeśli mamy dostęp do wody, na upartego możemy też umyć karoserię. Jeśli zrobimy to sami, tym większa będzie satysfakcja.

Prawdziwą wygodę mają osoby mieszkające w domach. Przy budynku zazwyczaj jest choć trochę miejsca, więc tu tym bardziej doprowadzimy do błysku nasze maszyny. Szczególnie gdy posiadamy urządzenia wypuszczające wodę pod ciśnieniem. W takim przypadku zupełnie nie jest już potrzebne korzystanie z myjni samoobsługowych. Wystarczy nam trochę dobrej, słonecznej pogody i zabieramy się do dzieła. Czyste auto to miód na serce posiadacza, ale też przewożonych osób – szczególnie kobiet i innych członków rodziny.

Jak widać sprzątanie w Warszawie własnego samochodu niejedno ma imię – można to robić na wiele sposobów i w wielu miejscach. My polecamy jednak zainwestować we własny garaż – nie dość, że dzięki niemu chronimy wóz przed warunkami atmosferycznymi, to dodatkowo będziemy mieli odpowiednia przestrzeń do zrobienia w czterech kółkach porządku czy drobnych napraw. A jeśli dokonujemy ich regularnie, to kolejne podróże będą przede wszystkim bezpieczne i bardziej przyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here