Poszukując możliwie najlepszego źródła ogrzewania, warto pomyśleć o popularnym w ostatnich czasach produkcie, który charakteryzuje się wysoką wartością energetyczną i długim czasem spalania.

Mowa o wysokokalorycznym ekogroszku, którego właściwości wpłyną pozytywnie na przedłużenie działania kotła zachowując taką samą kubaturę pojemnika. Ogrzewanie pomieszczeń przy zastosowaniu takiego opału będzie zarówno ekonomiczne, wygodne, czyste i efektywne, ponieważ nie ma konieczności częstego uzupełniania zasobnika.

Użytkownicy ekogroszku będą zadowoleni z przedłużenia żywotności nie tylko kotła, ale także przewodów kominowych i podajników, skład tego opału cechuje się niską zawartością siarki (ochrona przed korozją) powodując oszczędności. Cena ogrzewania w sezonie zimowym ma duże znaczenie dla budżetu każdej rodziny, więc analizując różne źródła ciepła trzeba wybrać optymalne, dające możliwość stosowania przez cały sezon grzewczy bez ponoszenia ogromnych kosztów. Stawiając na ekogroszek jak sama nazwa wskazuje ogrzewanie odbędzie się w sposób ekologiczny, komora spalania nie będzie posiadała dużej ilości popiołu. Dzięki czemu nie trzeba tak często jej czyścić a dla mieszkańców domu jest to bardzo ważne.

Warto pamiętać, że ekogroszek jest uszlachetnionym produktem węglowym wyprodukowanym w formie granulatu. Tak oczyszczony i przygotowany do użytku opał posiada większą wydajność niż typowy węgiel kamienny, może zostać zastosowany w piecach retortowych. Wybierając ekogroszek do swojego pieca trzeba zwrócić uwagę na jego parametry, które powinny znajdować się na opakowaniu zbiorczym. Istotna jest duża kaloryczność około 33 MJ/kg, dzięki temu zostanie uzyskane więcej ciepła za niższą cenę. Ważna jest także niska zawartość popiołu najwyżej, do 10%, co pozwoli na rzadsze opróżnianie kotła, również istotna jest niewielka ilość siarki do 0,6% wpływająca na ochronę pieca przed szkodliwym jej oddziaływaniem. Oczywiście nie bez znaczenia jest spiekalność, która oznaczana jest symbolem RI i parametry nie powinny przekraczać 20, w przeciwnym razie ekogroszek będzie gorzej się spalał. Wilgotność opału wpływa na zużycie kotła oraz ilość zużycia do ogrzania, im wyższa wilgotność tym gorsze osiągi a większe koszty. Warto więc wiedzieć, że wilgotność nie powinna przekroczyć 15%.

Aby ograniczyć cenę ekogroszku, można zdecydować się na jego zakup luzem, ponieważ opakowania jednostkowe podnoszą cenę. Można powiedzieć, że ogrzewanie ekogroszkiem powoduje, że dom staje się energooszczędny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here