Kupno mieszkania w stanie deweloperskim to możliwość urządzenia go dokładnie wedle swojego pomysłu. Z drugiej strony, to także duża odpowiedzialność i mnóstwo decyzji do podjęcia. Jak więc zaaranżować własne nowe mieszkania?

Najlepiej zacząć od pomysłu. Brzmi banalnie, ale by urządzić mieszkanie należy mieć dość spójną wizję tego, jak ma ono ostatecznie wyglądać. Oczywiście, można to zlecić architektowi wnętrz, ale samodzielna praca może przynieść wiele satysfakcji (oraz oszczędności). Najlepszym pomysłem na początek będzie dobre zapoznanie się z różnymi stylami. W Internecie na wielu stronach można znaleźć podstawowe informacje na temat wiodących stylów, jak: skandynawski, industrialny, loft, angielski, shabby chic i wiele innych. Znajomość nazwy oraz głównych zasad dotyczących danego stylu pomoże w ustaleniu, jak konkretnie może wyglądać nowe mieszkanie.

Etap drugi to szukanie inspiracji. Znając już nazwę stylu, który najbardziej Ci się podoba, możesz łatwo przejść do poszukiwania inspiracji. Tutaj najlepiej sprawdzą się magazyny wnętrzarskie oraz – ponownie – Internet, gdyż to właśnie na Pintereście czy Instagramie ludzie uwielbiają chwalić się swoimi wnętrzami. Gdy już przejrzysz wystarczająco wiele inspirujących wnętrz, łatwiej określisz, które rozwiązania Ci się podobają, a które nie trafiają w Twój gust. Zobaczysz, jakie połączenia kolorów i materiałów dobrze ze sobą wyglądają, a czego lepiej unikać. Dopiero wtedy warto udać się do sklepu.

Wizyta w sklepie z materiałami wykończenia wnętrz i meblowym to moment, na który warto poświęcić dużo czasu. Wybór podłóg, kafelków czy najważniejszych mebli to decyzja, której nie powinno podejmować się pochopnie, ponieważ z jej konsekwencjami będzie trzeba mieszkać przez kilkanaście najbliższych lat. Dlatego każdy wybór powinien być dobrze przemyślany. Planowanie z wyprzedzeniem umożliwi także zakup materiałów i mebli w optymalnej cenie.

Jak planować wystrój pomieszczenia

Planując wystrój każdego pomieszczenia, warto skupić się na najważniejszym dla niego elemencie. Dla sypialni będzie to łóżko, dla salonu zestaw wypoczynkowy, dla jadalni stół itd. To właśnie wokół tego najważniejszego elementu powinna być zbudowana reszta wizerunku pomieszczenia. Taki przewodni element pomoże też dokonać szaregu mniejszych i większych wyborów, takich jak kolory ścian, deski podłogowe czy dodatki, takie jak poduszki i wazony. Mając plan, można też rozłożyć aranżację wnętrz na raty, by w ten sposób rozłożyć koszty urządzenia mieszkania na kilka miesięcy.

W przeciwieństwie do mieszkań starych, które swoim wyglądem często wymuszają pewien typ urządzenia mieszkania, nowe mieszkania deweloperskie nie niosą ze sobą tego problemu. Puste pomieszczenia, do kupienia u takich deweloperów jak Trojan.Katowice.pl, można urządzić wedle własnego pomysłu, całkowicie od podstaw, decydując o każdym najmniejszym aspekcie. Praca włożona na początku zwróci się w najbliższych latach, podczas których domownicy będą mogli cieszyć się z harmonijnie urządzonego własnego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here