Nowoczesna aranżacja wnętrza w niezwykle gustownym stylu? Czasem nie trzeba szukać daleko, by znaleźć naprawdę ciekawy i elegancki pomysł, który nada pomieszczeniom wyjątkowego charakteru – świetnym przykładem takich akcesoriów, są między innymi tapety do malowania, które z każdym sezonem udostępniają nam coraz większą ilość wzorów i ciekawych zdobień.

Wykorzystanie tapety do malowania jest banalnie proste i oferuje niezwykła funkcjonalność dla osób, które chcą stosować wielokolorowe aranżacje i realizować nietypowe projekty. Co więc należy zrobić, by pochwalić się takimi dodatkami u siebie w domu?

Wybierz mądrze na lata

Remontu mieszkania raczej nie będziemy robić co roku, więc lepiej podjąć odpowiedzialną decyzję, która będzie satysfakcjonować nas przez długi okres. W pierwszej kolejności należy wybrać wzór, ponieważ kolorem i grafikami już nie musimy się przejmować – wszystkie oferowane rolki są w kolorze białym, w końcu, gdyby były kolorowe, widniałaby informacje o kolorze.

Oferta sklepów z akcesoriami remontowymi jest na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie z palety możliwości. Jednym z ciekawych wzorów, który z pewnością zasługuje na chwilę uwagi, jest tekstura tkaniny, która przy stonowanym kolorze ściany, wygląda naprawdę spektakularnie. Osoby bardziej uzdolnione plastycznie, które podchodzą do tematu z ogromną starannością, mogą wybrać również tematy do malowania ze wzorami, które będzie trzeba pomalować z pomocą niewielkiego pędzla.

Co jest mi potrzebne, do przyklejenia tapet?

Pracownicy sklepów z akcesoriami remontowymi, słyszą to pytanie niemal codziennie. Otóż potrzebny jest jedynie klasyczny wałek do kleju, sam klej i rolka tapety – z takim wyposażeniem możemy zaczynać swoją przygodę z naklejaniem tapety do malowania na ścianę.

Potrzebne będą jednak chęci, wolny czas i umiejętności, ponieważ często jest tak, że na tapetach powstają pęcherze powietrza, nierówno się przyklejają lub co gorsza odklejają się od ściany z powodu zbyt dużej, lub zbyt małej ilości kleju. Niestety, uratowanie rolki może jedynie pogorszyć całą sytuację i po kilku minutach będzie ona cała przesiąknięta, więc nie będzie nadawała się do umieszczenia na ścianach.

Jeśli już misja zakończy się wygraną, pozostaje jedynie kwestia pomalowania na wymarzony kolor lub połączyć kilka z nich. Zadanie niby nie jest skomplikowane i trudne, jednak jeśli ktoś podejmuje się go po raz pierwszy, może okazać się niezwykle czasochłonne, ponieważ wiele elementów będzie trzeba poprawiać kilka razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here