ciemne meble, jasne ściany, kolory
ciemne meble, jasne ściany, kolory

Szukasz prostego sposobu na to aby Twoje mieszkanie wyglądało stylowo i nowocześnie? Dobrym rozwiązaniem będzie wyposażenie go w ciemne meble, które dodadzą wnętrzom swoistego charakteru. Aby całość prezentowała się nad wyraz spójnie i wyjątkowo należy dużą uwagę skupić na wyborze odpowiedniej farby – kolor na ścianach w tym wypadku ma naprawdę ogromne znaczenie!

Ciemne meble najlepiej wyglądać będą jeżeli je skontrastujemy z dużo jaśniejszym kolorem farby ale nie tylko. Meble wykonane np. z wenge – drewna które charakteryzuje się oryginalnym odcieniem głębokiego brązu dobrze łączą się i intensywnymi, mocnymi kolorami.
Zastanawiasz się jakiej farby użyć aby salon wyglądał tak jak aranżacje z katalogów lub magazynów wnętrzarskich? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego koloru.

Praktyczna zabawa kolorem!

Nie wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę jak duży wypływ na wygląd całego pomieszczenia ma odpowiedni dobór kolorów znajdujących się na ścianach. Gra barwami to jeden z najczęstszych trików wykorzystywanych przez projektantów wnętrz.
Kolory dzielimy na jasne i ciemne o tonacji zimnej lub chłodnej. Posiadacze małych i ciasnych wnętrz postawić powinni na odcienie jasne takie jak biel, beże, szarości, które optycznie powiększą całą przestrzeń. Jeżeli zależy Ci na tym aby powiększyć je maksymalnie wybierz jasną farbę z domieszką chłodnego pigmentu, zimne barwy oddalają przez co też dodadzą kilka centymetrów aranżowanym pomieszczeniom.
Zwolennikom wnętrz klimatycznych i przytulnych polecamy użycie farby jasnej o ciepłej tonacji.

Pokoje w Twoim mieszkaniu są duże i wysokie, skorzystaj popularnej metody projektantów, polegającej na pomalowaniu ścian ciemnymi, ciepłymi odcieniami – np. czekoladowymi brązami, które pomniejszą wnętrze co z kolei przełoży się na nastrojowy klimat w nich panujący.

Ciemne meble - jakie ściany?

Dobierz farbę do koloru swoich mebli!

Wyposażenie o ciemnym zabarwieniu rewelacyjnie wyglądać będzie w jasnych pomieszczeniach.
Ciemne meble można skontrastować w bardzo prosty sposób, najprostszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian na biało. Styl black&white jest w dalszym ciągu na topie, drugiego tak ponadczasowego duetu jak ten nie ma! Aranżacje są stylowe i eleganckie, biel wybija ciemny kolor mebli na pierwszy plan, dodatkowo ciężkie meble zyskają swojego rodzaju lekkości.
Biel wydaje Ci się być nudna i mało praktyczna? Postaw na odcienie beżu lub kości słoniowej – wnętrze będą klimatyczne a kolor mebli podkreślony!

Może szarość? Choć trend na nią pojawił się już kilka lat temu to modna szarość w dalszym ciągu jest na topie. Rozbielona szarość świetnie sprawdzi się w małych i ciasnych pomieszczeniach, ta nieco bardziej ciemniejsza i intensywna polecana jest dużym przestrzeniom.

Ciemne meble niezwykle stylowo prezentują się na tle ścian pomalowanych na mocny intensywny kolor taki jak – ciepła czerwień, soczysta pomarańcza, głęboka fuksja itp. Pamiętaj o tym aby wybrać odcień, który lubisz i który szybko Ci się nie znudzi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here