biało-czarne meble kolor ścian
biało-czarne meble kolor ścian

Jesteś na etapie urządzania wnętrz w swoim nowym mieszkaniu? Jedno co jest pewne to kolor mebli? Zastanawiasz się nad wyborem farby, chcesz aby pomieszczenia były stylowe i nowoczesne a design wyposażenia dodatkowo podkreślony?

Meble w kolorze biało-czarnym charakteryzują się ponadczasowym, eleganckim wyglądem. Rewelacyjnie uzupełnią wystrój w każdym pomieszczeniu – zarówno w tym mniejszym jak i większym.
Dzisiaj podpowiemy Ci jak w prawidłowy sposób należy łączyć ze sobą kolory tak by efekt końcowy całej aranżacji zachwycił Twoich najbliższych.

Biało-czarne czy czarno-białe?

Niby nic takiego a różnica jest ogromna. W przypadku mebli biało-czarnych kolorem dominującym jest biel, dlatego też rewelacyjnie sprawdzą się one we wszystkich wnętrzach.
Jeżeli chodzi natomiast o wyposażenie w odcieniu czarno-białym to tutaj przeważa intensywna, ciemna barwa więc ten typ mebli dedykowany jest w szczególności dużym, przestrzennym pomieszczeniom.
Zapamiętaj, że ten trik sprawdza się nie tylko w wypadku doboru farby na ścianach, skorzystaj z tej wskazówki wybierając również nowe meble!

Podstawowa zasada!

Wybierając farbę należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Jak zapewne już się domyślasz chodzi tu o odpowiedni dobór kolorów do wielkości pomieszczenia.
W małych i ciemnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się jasne barwy z domieszką ciepłego lub zimnego pigmentu a z kolei w dużo większych – te nieco bardziej intensywne, ciemniejsze o ciepłej tonacji.
Znakomitym rozwiązaniem, stosowanym coraz chętniej jest kontrastowanie ze sobą barw. Dla przykładu ściana o największej powierzchni pomalowana może zostać farbą w kolorze np. chabrowym, a boczne białym lub pastelowym – błękitnym.
Ważne jest aby barwy dobrze ze sobą współgrały, jeżeli masz wątpliwości co do tego czy Twój wybór jest trafny zachęcamy Cię do skorzystania z koła barw. Najlepiej pasują do siebie kolory znajdujące się po przeciwnych stronach oraz te o 2-3 tony ciemniejsze bądź jaśniejsze.

biało-czarne meble - jaki kolor ścian?

Wybieramy farbę do biało-czarnych mebli

Meble w tym kolorze, są bardzo uniwersalne bowiem, praktycznie na każdej kolorowej ścianie będą wyglądały rewelacyjnie. Dla tych, którzy aranżują swoje wnętrza na styl nowoczesny i klasyczny polecamy farbę w odcieniach ponadczasowej i bezpiecznej bieli lub eleganckiej i modnej szarości. Białe ściany wcale nie muszą prezentować się zwyczajnie, postaw na dodatki w mocnym kolorze np. słonecznej żółci, które odświeżą wygląd całej aranżacji.

Biało-czarne meble świetnie będą wyglądały na tle ciemno-szarej ściany imitującej beton, takie połączenie doda całemu wnętrzu trochę industrialnego charakteru. Zastanawiasz się skąd wziąć beton? Oczywiście najlepszy byłby ten naturalny, którym pokryte są ściany w starych budownictwach ale i na to mamy sposób. Wystarczy tylko, że udasz się do sklepu po tzw. farbę strukturalną.
Dla tych którzy chcą wprowadzić odrobinę koloru do swojego dużego wnętrza proponujemy zakupić farbę w odcieniu pomarańczowej czerwieni, granatu lub morskiego błękitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here