meble calvados, pomarańczowe drewno, salon, wyposażenie
meble calvados, pomarańczowe drewno, salon, wyposażenie

Jesteś na etapie urządzania swojego nowego salonu? Meble zostały już zakupione, pozostał jedynie wybór odpowiedniej farby, którą pomalujesz ściany? Zastanawiasz się z jakim kolorem najlepiej będą współgrały meble w odcieniu calvados tak by tworzyły razem jedną, spójną całość?

Meble calvados charakteryzują się swoim specyficznym i zarazem oryginalnym zabarwieniem. Drewniana powierzchnia ma bowiem odcień intensywnego pomarańczowego brązu aby dobrze prezentowały się w pomieszczeniu należy wiedzieć z jakimi innymi barwami można je łączyć. Niestety nie z każdym kolorem będą tworzyły zgrany duet.
Na co uważać? Co wziąć pod uwagę wybierając farbę do ścian? Odpowiedź na te jak i inne pytania znajdziesz poniżej.
Nowoczesny i przytulny klimat we wnętrzu

Meble w odcieniu calvados najczęściej można spotkać jako element wyposażenia naszych salonów oraz kuchni i jadalni. Zastanawiasz się dlaczego? Urządzając każde z tych pomieszczeń zależy nam w dużej mierze na tym by wnętrze było przytulne i klimatyczne. Takie wrażenie gwarantują tylko barwy o ciepłej tonacji, dokładnie takiej jaką posiadają meble calvados.
Pomarańczowy ciepły brąz wprowadza do pomieszczeń pewnego rodzaju nastrojowości, idealnie wkomponuje się w wystrój wnętrz aranżowanych na styl tradycyjny oraz klasyczny.

Calvados i jasne odcienie

Meble calvados najlepiej czują się w połączeniu z jasnymi kolorami i nie chodzi tu tylko o ściany. Zarówno barwa podłogi jak i reszty dodatków jest także niezwykle ważna.
Calvados rewelacyjnie prezentuje się w towarzystwie jasnych ciepłych odcieni.
Co zatem wybrać? Projektanci jednomyślnie polecają dopasować do wnętrza jeden z wielu różnych odcieni beżów o cieplejszej tonacji, np. caffe latte (popularnie nazywanej kolorem kawy z mlekiem) czy piaskiem pustyni.
Beże są kolorami niezwykle uniwersalnymi, mogą być one bardzo jasne wręcz rozbielone lub o nieco bardziej intensywnym zabarwieniu.

Meble Calvados - jaki kolor ścian?

Powiększ swoją przestrzeń!

Meble Calvados dobrze czują się w pomieszczeniach widnych i przestrzennych. Jeżeli Twój pokój dzienny ma te cechy w zasadzie nic więcej robić nie musisz. W sytuacji kiedy pomieszczenie jest małe, ciasne i ciemne należy przestrzegać kilku prostych zasad.

Pierwsza to optyczne powiększenie małego wnętrza poprzez pomalowanie ścian farbą w jasnym kolorze. Do mebli Calvados najlepiej pasować będą te o ciepłym tonie, które dodatkowo nadadzą wnętrzu przytulny klimat i będą tworzyć razem spójną całość. Uwaga jasne chłodne kolory znacznie bardziej powiększają wnętrza ale niestety kiepsko wyglądają w połączeniu z ciepłym odcieniem Calvados.

Druga to jasna podłoga oraz elementy dekoracyjne – dzięki nim pokój dzienny będzie wyglądał świeżo i promiennie.

Trzecia wskazówka – zadbaj o ilość naturalnego światła, pozbądź się ciężkich zasłon i ciemnych rolet, niech ich miejsce zastąpią firany z lekkiego i przewiewnego materiału. Pomyśl również o dodatkowym oświetleniu – stojących lampach podłogowych oraz designerskich kinkietach ściennych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here