Markizy, zadaszenia, a może pergole? Coraz częściej rozwiązania tego typu, chroniące przed zmiennymi warunkami pogodowymi pojawiają się nie tylko w obiektach publicznych, ale też w domach i mieszkaniach prywatnych.

Przyczyną jest wygoda i… pogoda, której zmienność w ostatnich latach coraz częściej nas zaskakuje i wymusza niejako sposoby ochrony szczególnie strategicznych miejsc, jak wejścia do pomieszczeń czy tarasy.

Rodzaje zadaszeń

Architektonicznym rozwiązaniem chroniącym skutecznie wejścia do budynków są zadaszenia. Wykonywane dawniej z tradycyjnych materiałów, coraz częściej są dzisiaj zastępowane nowoczesnymi rozwiązaniami. Są one po pierwsze tańsze ze względu na lżejszą konstrukcję, po drugie: zdecydowanie łatwiejsze w eksploatacji, nie wymagają bowiem specjalistycznego czyszczenia z pleśni, mchu czy grzybów porastających z upływem lat tradycyjne zadaszenia. Do budowania współczesnych zadaszeń używa się takich materiałów, jak m. in.:
– płyty poliwęglanowe komorowe lub lite – o niemal 200-krotnie większej wytrzymałości na uderzenia od szkła oraz prawie dwa razy mniejszej wadze; są pokryte warstwą akrylową chroniącą je przed działaniem promieni UV i doskonale sprawdzają się jako materiał do zadaszeń wiat samochodowych, tarasowych czy balkonowych
– płyty profilowane z PVC i poliwęglanu – wyjątkowo łatwe w montażu, nawet do samodzielnego zamontowania i zapewniające długo czystość, bowiem do ich gładkich powierzchni nie przylegają zabrudzenia
– płyty profilowane z PVC – jedno z najtańszych rozwiązań na rynku zadaszeń o stopniu przepuszczalności światła na poziomie 85%
– szkło hartowane – najbardziej szlachetny, tradycyjny i wytrzymały materiał stosowany do zadaszeń, w każdym wypadku jego grubość jest dostosowana indywidualnie do potrzeb realizacji.

Specjalnie wyprofilowane zadaszenia w kształcie łuków lub spadów dodatkowo pomagają w usuwaniu pojawiających się na nich zanieczyszczeń, które samoczynnie się po nich zsuwają. Można je też bez trudu wyczyścić nieco mocniej strumieniem wody pod ciśnieniem.

Jaki rodzaj zadaszenia wybrać?

Dostępne w naszej ofercie zróżnicowane zadaszenia i daszki pozwalają na dobór odpowiedniego produktu w zależności od potrzeby klienta. Poza standardowymi zamówieniami wykonujemy bowiem także realizacje indywidualne pozwalające na ochronę miejsc przed zmiennymi warunkami pogodowymi o dowolnie wybranym kształcie, kolorze oraz z wykorzystaniem różnego rodzaju materiału. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą http://wlperfect.pl/pl/oferta/markizy i kontaktu. Wysokie parametry bezpieczeństwa, jakość wykonania i estetyka – to ich najważniejsze cechy wyróżniające produkt spośród innych na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here