Wanna obok lub zamiast kabiny prysznicowej to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie, ze względu na pewną przewagę tej pierwszej opcji. Dzięki wannie można się wieczorem zrelaksować w ciepłej kąpieli z olejkami lub solą, wygrzać w czasie przeziębienia czy po prostu wziąć szybką kąpiel rano przed codziennymi obowiązkami.

Wanna obok lub zamiast kabiny prysznicowej to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie, ze względu na pewną przewagę tej pierwszej opcji. Dzięki wannie można się wieczorem zrelaksować w ciepłej kąpieli z olejkami lub solą, wygrzać w czasie przeziębienia czy po prostu wziąć szybką kąpiel rano przed codziennymi obowiązkami. Doskonałym wyborem do dużego, przestronnego pokoju kąpielowego lub średniej wielkości łazienki z pewną ilością wolnego miejsca do zagospodarowania, jest wanna wolnostojąca. Gdzie ją umieścić, by faktycznie stanowiła stylowy element wyposażenia wnętrza? Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Wanna wolnostojąca- w jakim wnętrzu będzie wyglądać najlepiej?

Jak sama nazwa wskazuje, wanny wolnostojące potrzebują nieco przestrzeni, by ich piękno i charakter mogły się uwidocznić. Powinny stać wolno, stanowiąc główny, przyciągający uwagę element wyposażenia łazienki. Dzięki temu dodają jej nowoczesnego designu i nietuzinkowości. Wanna wolnostojąca nie może być niejako wciśnięta w kąt małej łazienki, ponieważ wtedy jej posiadanie zupełnie mijałoby się z celem. Ponadto znacznie utrudnione byłoby sprzątanie takiej aranżacji. Dlatego takie rozwiązanie jest najlepsze do dużej lub średniej wielkości łazienki. Na rynku są produkty tego typu o różnej wielkości, więc nawet w łazience w bloku taka aranżacja może wyglądać luksusowo, o ile reszta pomieszczenia nie będzie przeładowana sprzętami. Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia pod wannę wolnostojącą trzeba również pamiętać o minimalnym oddaleniu jej od innych sprzętów, takich jak sedes czy umywalka. Jest to konieczne nie tylko ze względów wizualnych, ale przede wszystkim praktycznych.

Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Producenci proponują wiele różnych kształtów, kolorów i rozwiązań. Przykładem może być oferta firmy Besco: https://www.besco.eu/produkty/wanny-wolnostojace/. Pośród produktów tej firmy można znaleźć wanny wolnostojące, pozwalające na optymalne dopasowanie sprzętu do całości aranżacji. Do wyboru klienta są na przykład wanny na nóżkach lub stojące na podłodze. Pierwsze rozwiązanie dodaje lekkości całej stylizacji pomieszczenia oraz nawiązuje do tradycyjnych wanien w stylu retro. Sprawdzi się szczególnie w dużej łazience o klasycznym charakterze. Wanny bez nóżek nadają się szczególnie do nowoczesnych łazienek. Warto także zwrócić uwagę na detale praktyczne. Wanna na nóżkach, jeżeli są one niskie, będzie wymagała nieco więcej wysiłku oraz skrupulatności przy sprzątaniu.

Również kształt i kolorystyka wanien Besco pozwala na dokonanie wyboru zgodnego z upodobaniami. Białe produkty to klasyka i ponadczasowy styl oraz elegancja. Z kolei czarne wanny to wybór do łazienki awangardowej oraz również futurystycznej. Z pewnością będą głównym punktem przyciągającym uwagę. Czarny to kolor klasy i luksusu. Wybór oczywiście zależy od całości aranżacji oraz preferencji domowników. Również kształt prezentowanych produktów nawiązuje w przypadku wielu modeli do klasyki i tradycji, zaś inne modele są typowo nowoczesne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here