Okna na taras – jakie wybrać?

Jesteś w trakcie budowy domu? Marzysz o dużym salonie z widokiem na taras? Dowiedz się, jakie okno na taras wybrać, by nadać budynkowi lekkości i móc podziwiać przez nie piękno swojego ogrodu.

Rodzaje okien na rynku

Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego domu i mieszkania. Właściwie dobrane i zamontowane zapewniają termoizolację, nie przepuszczają wilgoci, a dodatkowo stanowią element dekoracyjny budynku. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów okien różniących się przede wszystkim materiałem i mechanizmem. Do wyboru: okna przesuwne, przeciwpożarowe, drewniane, energooszczędne itp. Szeroki wybór umożliwia dopasowanie okna do indywidualnych potrzeb nie tylko danego budynku, ale również jego mieszkańców. Jeżeli chcesz zgłębić temat poszczególnych modeli okien odwiedź stronę Okna Kraków. Znajdziesz na niej również wszelkie niezbędne informacje dotyczące prawidłowego montażu okien.

Na co zwrócić uwagę wybierając okno na taras?

Wybierając okna na taras, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z rozwiązaniami technicznymi oferowanymi przez poszczególnych producentów. Nowoczesne rozwiązania oferują różne możliwość dotyczące otwierania okien – przesuwane, rozwieralne, obrotowe, uchylne. Okno tarasowe pełni również rolę drzwi, dlatego powinno być odpowiednio duże. Najczęściej wybierane są zatem okna przesuwne i okna rozwierane. Warto również wziąć pod uwagę materiał, z jakiego mają być zrobione. Za okna z aluminium należy zapłacić więcej niż za te z PVC, jednak te drugie mogą wydawać się bardziej atrakcyjne ze względu na duże możliwości wizualnego ich „upiększenia”.

Okna rozwierane – zalety i wady

Jednymi z najbardziej popularnych, a jednocześnie najbardziej klasycznych okien są okna rozwieralne. Model ten jest bardzo prosty w montażu. Dla niektórych jednak dużą ich wadą może być konieczność zostawienia wolnej przestrzeni w promieniu otwarcia. Skutecznie mogą one ograniczyć miejsce i uniemożliwić pozostawienie ozdób, kwiatów czy też zestawu wypoczynkowego. Okna rozwierane, w przypadku silnych podmuchów wiatru, mogą się również niespodziewanie i gwałtownie zamknąć. Posiadanie tego typu okien w przypadku długich zasłon również może być problematyczne ze względu na każdorazowe ich przytrzaśnięcie.

Okna przesuwne – zalety i wady

Okna przesuwne to nowoczesne rozwiązanie, które oprócz tego, że wygląda niezwykle efektownie to jest także praktyczne. Okna przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzeni do pełnego otwarcia. Duże możliwości dotyczące wyboru zarówno rodzaju zastosowanych w nich szyb, koloru czy wariantów otwierania umożliwia dopasowanie okna do indywidualnych potrzeb. Okna przesuwne gwarantują niesamowity komfort użytkowania, zdecydowanie większą ilość światła w pomieszczeniu, a także niepowtarzalny i nowoczesny wystrój wnętrza. Okna są również łatwe w obsłudze, a niektóre modele posiadają również automatyczne okucia – są kompatybilne z systemem inteligentnego domu. Sprawdzą się nie tylko w dużych domach, ale również w mniejszych mieszkaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here