Początki roku w każdej branży to podsumowania oraz trendy na rozpoczynający się sezon. Branża wnętrzarska poza stylami ponadczasowymi również regularnie wprowadza modne elementy, które wpływają na estetykę poszczególnych pomieszczeń. Z pozoru mało zauważalne detale, jak okucia do drzwi czy klamki, tworzą klimat pomieszczeń. Zobacz jakie trendy przewidujemy na 2018!

Detal, który ma znaczenie

Podziwiając stylowe wnętrza rzadko zwraca się uwagę na detale typu klamki czy okucia drzwi. Jednak to właśnie one mogą podkreślić charakter pomieszczenia – dopełniając je. Bo nie od dziś wiadomo, że szczegóły mają znaczenie! Już na etapie wyboru stylu w jakim chcemy urządzić pokój, myślimy o doborze drzwi, ich kolorze czy tworzywie, dlaczego więc nie pomyśleć o akcesoriach do nich również w tym samym czasie?

Klamka idealna do Twoich drzwi

Klamki do drzwi ważne są nie tylko ze względu na swoją funkcję. Jak wybrać tą idealną? Czy ważny jest design, kolor, a może materiał? Przede wszystkim warto wybrać taki model, który będzie solidnie wykonany, z materiałów dobrej jakości. Klamka dzięki temu będzie trwała i niezależnie jakie drzwi będzie otwierać, posłuży lata.

W ofercie dostępnych jest wiele modeli oraz tworzyw. Dzięki różnorodności wykończenia możemy dobrać klamki błyszczące, matowe, srebrne czy złote. Jeśli zależy Ci na stylowym połączeniu akcesoriów do drzwi, pamiętać warto o dobraniu podobnych kolorystycznie okuć oraz zawiasów.

Minimalizm, czyli ponadczasowa klasyka

Jeśli wystrój wnętrza zmienia się u Ciebie równie często jak pory roku, polecamy dobrać akcesoria, które będą pasować do większości wystrojów. Eleganckie i subtelne klamki do drzwi wewnętrznych, dodadzą pomieszczeniom nowoczesności oraz charakteru. Coraz częściej do nawet bardzo barwnych wnętrz dobiera się proste formy. Nie zaburzą pomysłu przytłaczając nadmiernymi zdobieniami. Dodatkowym atutem prostych, ponadczasowych dodatków jest to, że nawet po diametralnej zmianie wystroju uzupełnią one całość.

Pewnym klasykiem już stał się również styl skandynawski, oszczędny w dodatkach, z przewagą białego koloru oraz neutralnych barw, które tworzą wrażenie otwartej przestrzeni. Do takich wnętrz idealnie sprawdzają się jasne drzwi, które również powinny mieć proste, nie rzucające się w oczy okucia i klamki, które nie przyćmią innych elementów tworzących klimat pomieszczenia. Zwolennicy bardziej nowoczesnego stylu wykończenia wnętrz, będą natomiast stawiać na mocne, oryginalne akcesoria, które będą przyciągać uwagę.

Okucia – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Okucia to cały osprzęt akcesoriów, bez których skrzydła drzwiowe nie funkcjonowałyby poprawnie. Okucia trzeba dobierać do typu drzwi, ich materiału oraz przeznaczenia.

Coraz częściej w 2018 roku wybierane będą drzwi szklane, które potrzebują innego typu okuć niż te wykonane z drewna. W tym przypadku nie powinny osłabiać konstrukcji skrzydła, dlatego montuje się z zewnątrz na szkle. Szklane drzwi wymagają okuć z bardziej wytrzymałych tworzyw, przykładowo ze stali nierdzewnej, aluminium czy gumy.

Drzwi drewniane nadal utrzymają się na pozycji lidera również i w tym roku. Najczęściej wybierane tworzywo różni się wyglądem oraz pełni inne funkcje niż wspomniane wyżej drzwi szklane. Zdecydowanie cięższe skrzydło wymaga zawiasów wykonanych ze stali, mosiądzu, brązu, aluminium, poza trwałością czy solidnością również za sprawą kształtu, koloru mogą stanowić element ozdobny.  

Trendy na rok 2018 obowiązują również w branżach związanych z budownictwem oraz wnętrzami. Elementem, który może podkreślić lub/i dopełnić styl każdego pomieszczenia są akcesoria do drzwi wewnętrznych. Dlatego już na etapie planowania i zakupu poszczególnych sprzętów w tym drzwi, warto zastanowić się nad klamkami czy okuciami do drzwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here