Sypialnia to nie tylko łóżko – do tego wnętrza powinniśmy dobrać również inne meble, aby korzystało nam się z niego komfortowo. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

W sypialni czas spędzamy najczęściej po zmroku, w czasie snu, ale wcale nie oznacza to, że pokój nie powinien być dopracowany pod kątem funkcjonalności. To szczególnie ważne wtedy, gdy w domu nie mamy osobnej garderoby i będziemy przechowywali ubrania w szafie w sypialni.

Oczywiście, im mniejsze pomieszczenie, tym również więcej będziemy mieli trudności w jego urządzeniu – nie oznacza to jednak, że mała sypialnia będzie niewygodna.

Łóżko to podstawa

W sypialni najważniejsze jest łóżko. Jego wymiary dobieramy w zależności od liczby użytkowników. Większe łóżko da nam więcej komfortu w ciągu nocy. Aby uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania, możemy wybrać łóżko z szufladami w podstawie albo dokupić pojemniki do umieszczenia pod łóżkiem.

Gdy chcemy wygodnie w łóżku czytać, możemy także zakupić model z tapicerowanym wezgłowiem – będzie wyglądało wtedy także bardzo elegancko.

Szafka nocna – zawsze pod ręką

Aby korzystanie z łóżka było wygodne, nie zapominajmy też o meblu takim jak szafka nocna. W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji – szafki z szufladami, otwieranymi półkami, w formie stolików.

Dobra szafka nocna powinna pomieścić lampkę nocną i różne drobiazgi, ale lampkę możemy też wybrać w wersji podłogowej lub jako kinkiet.

Szafa ubraniowa – liczy się pojemność

Trzecim meblem, który będzie niezbędny w sypialni, jest szafa na ubrania. Możemy wybrać szafę gotową albo zamówić ją na wymiar – wtedy można dopasować ją indywidualnie do rozmiaru i kształtu pomieszczenia.

Szafa powinna dawać optymalną przestrzeń do przechowywania, a także powinna być w środku wyposażona w praktyczne drążki, półki i kosze. Dzięki temu ubrania będą w należytym porządku i nie będą się gniotły. Szafa może też służyć do przechowywania innych przedmiotów, na przykład odkurzacza, pościeli. Zatem w małej sypialni powinna oferować jak największą przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here