Lampy do salonu

0
1352

Salon to miejsce wielozadaniowe: przyjmujemy w nim gości, wypoczywamy, zasiadamy do stołu, pracujemy oraz oglądamy tv. Światło w salonie musi być więc dostosowane do wielu potrzeb. Nie wolno polegać na jednym źródle oświetlenia. Im więcej podzielonych opraw, tymże łatwiej znaleźć atuty pomieszczenia oraz zbudować właściwy nastrój. Projektowania światła nie należałoby zostawiać na sam koniec – przed remontem doskonale nakreślić projekt wnętrza oraz określić, gdzie odnajdą się lampy. Inaczej ściany będą przerażać brzydkimi przewodami lub światło będzie fatalnie umieszczone.

Jakie lampy do salonu dobrać?

W doskonale wyposażonych salonach z oświetleniem zwykle będziemy mieć do doboru od kilkudziesięciu do paruset wariantów lamp. Niezwykle podzielone wzornictwo, barwa, gabaryty, parametry oświetleniowe, lub proponowane wykorzystanie powodują, iż konsumenci niejednokrotnie wybierają owe artykuły, jakie skuszą ich jedynie estetyką. To niestety ogromny błąd. Należałoby również pamiętać, iż doskonale oświetlony salon zupełnie nie potrzebuje lampy wiszącej w środkowej jego części.

Jak wybrać lampy do salonu – powszechne informacje

W salonach zaaranżowanych standardowo zazwyczaj można napotkać jeden ważny punkt światła – żyrandol zlokalizowany na środku stropu, jaki oświetla całe wnętrze. Niezwykle sporadycznie w takich wystrojach odnaleźć można specjalny punkt światła w formie lampy stojącej lub kinkietu. Styl na jeden ważny punkt światła już dawno odszedł w niepamięć.

Lampy do salonu: na co zwrócić uwagę?

Dobierając lampy do salonu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich wymiar, materiał oraz światło. Gdy zdecydujemy się na parę lamp w jednym pomieszczeniu, nie muszą być one jednakowe. Najistotniejsze, aby miały ze sobą pewien element wspólny, np. odcień lub artykuł, z jakiego zrobiony jest abażur. Rozmiar lamp tak faktycznie winien być przystosowany do wysokości salonu. W wypadku niewielkich pomieszczeń zrezygnujmy z ogromnych, sporych abażurów, gdyż wprowadzą do pomieszczenia zbędny bałagan. W takim przypadku lepiej dobrać parę mniejszych skupień światła.

Funkcjonalnie oraz przytulnie

Salon z racji własnych funkcji – wypoczynkowej, reprezentacyjnej, gościnnej – potrzebuje właściwego światła sztucznym oświetleniem. Zwykle projektanci starają się tak zaprojektować to wnętrze, aby ilość naturalnego oświetlenia zapewniała mieszkańcom uczucie komfortu. Tymczasem jednakże salon bez doskonale zorganizowanego oświetlenia sztucznego właściwie się nie obejdzie. Tymże bardziej iż spełnia ono w jednakowym stopniu rolę użytkową oraz ozdobną. Tworzy charakterystyczny nastrój, pozwoli zaprezentować ozdoby.

Lampa wisząca do salonu

Przy doborze światła podstawowego do salonu w większości skupiamy się przede wszystkim na stronie naocznej. Niewątpliwie jest ona niezwykle istotna, gdyż istotne jest, aby lampa wisząca podobała się Wam oraz każde przejście obok niej nie rozzłaszczało Was, gdyż nie potraficie już na nią patrzeć. To czy lampa wisząca będzie się Wam podobać, jest ważną cechą właściwego doboru. Oczywiście. Zależy to od pełnego projektu i urządzenia, żeby się nie gryzło.

Źródło: <a href=”https://www.fajne-lampy.eu/pl/lampy-do-salonu-i-pokoju-23/” title=”Lampy do salonu”>https://www.fajne-lampy.eu/pl/lampy-do-salonu-i-pokoju-23/</a>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here