Konserwacja ogrzewania podłogowego – czy lato może mu zaszkodzić?

Wiele osób, które zdecydowały się na zakup i instalację ogrzewania płaszczyznowego, nie może sobie wyobrazić sytuacji, w której jest ono włączane latem. Dlatego w wielu przypadkach decyduje się na całkowite odłączenie go, by wrócić do tego rodzaju ogrzewania zimą. Czy takie działanie może spowodować uszkodzenie instalacji?

Niezwykle wytrzymały system

            Warto zwrócić uwagę, że systemy, jakie montuje się w przypadku ogrzewania podłogowego – Uponor lub innych są gwarancją bezpieczeństwa. To sposób niezawodny, który jest w stanie wytrzymać w pracy na najwyższych obrotach przez wiele lat. Nikt jednak nie korzysta z niego non stop, a to jeszcze dodatkowo wydłuża żywotność elementów grzewczych. Nie ma więc ryzyka uszkodzenia.

Zimą i latem, jak lubisz

            Dlatego próby wyłączania ogrzewania latem są bezpieczne – inną rzeczą jest kwestia sensu ich montażu, jeśli przez większość czasu w roku taka instalacja będzie wyłączona. Odpowiednie ustawienie temperatury w panelu sprawi, że podłoga nie będzie mogła się „załączyć”, a co za tym idzie, nie będzie też generowała prądu. Wszystko to jest jednak przewidziane przez producenta i przygotowane do wieloletniego użytkowania – nie ma obawy, że letnie odłączanie stanie się powodem do zmartwień.

Wieloletnia gwarancja

            Zwykle na systemy renomowanych producentów, na ogrzewanie podłogowe – Uponor czy innych firm, otrzymujemy wieloletnie gwarancje. Dodatkowo dostajemy serwis, który w razie problemów będzie w stanie pomóc nam uporać się z ewentualną awarią. Gwarancja to jednak najlepsze świadectwo tego, że jakość produktów grzewczych w systemie ogrzewania płaszczyznowego jest najwyższa z możliwych.

Sterowanie po nowemu

            Do właściwego zarządzania temperaturą mogą nam posłużyć nowoczesne rozwiązania. Przede wszystkim sterowanie panelami, które łączą się z siecią internetową i umożliwiają nam inteligentne uruchamianie i ustawianie różnych parametrów. Dzięki temu dopasowanie temperatury zimą nie stanowi tak samo problemu jak latem, a to oznacza, że można ekonomicznie wykorzystać każdą porę roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here