Kabina bez brodzika – czy to możliwe?

0
2265

Kabina bez brodzika to bardzo dobre rozwiązanie do niewielkich łazienek. Kabiny walk-in mają swoje zalety i wady, jednak coraz więcej osób decyduje się właśnie na ich zastosowanie w swoich przestrzeniach łazienkowych. Dlaczego prysznic bez brodzika cieszy się rosnącym zainteresowaniem? Kto powinien się na niego zdecydować?

Prysznic bez brodzika – co to takiego?

Mówiąc najprościej, kabiny typu walk-in to natryski otwarte, które nie mają brodzika lub posiadają brodzik zagłębiony w podłodze. Jak wiadomo, w małych łazienkach, w szczególności tych w blokach, liczy się dosłownie każdy centymetr przestrzeni. Wybierając dłuższą kabinę lub taką, która ma szybę zamiast drzwi, optycznie powiększymy dane pomieszczenie. Odpływ w podłodze sprawia, że nie ograniczają nas żadne standardowe rozmiary brodzików. Co więcej, łazienka, której jest prysznic bez brodzika, jest po prostu większa i bardziej przestronna. Dodatkową zaletą jest możliwość stworzenia dowolnego kształtu “kabiny”. Można w takim wypadku wykorzystać wszystkie wnęki. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na to nowoczesne rozwiązanie, musimy profesjonalnie i niezwykle starannie wykonać instalację odpowiedzialną za odprowadzanie wody.

Kabiny prysznicowe bez brodzika – czy warto się na nie zdecydować?

Kabina prysznicowa bez brodzika, czyli inaczej kabina typu walk-in to coraz częściej wybierane rozwiązanie do łazienek – szczególnie tych o niewielkim metrażu. Są wygodne, praktyczne, a przy tym wysoce estetyczne. Wyglądają efektownie, jednak musimy przemyśleć kwestię odpływu i zapewnić szczelne podłoże.

Zalety kabiny bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika początkowo była popularnym rozwiązaniem w hotelach, salonach SPA, gabinetach kosmetycznych. Z czasem stało się także pożądane w prywatnych łazienkach. Prysznic bez brodzika ma odpływ zainstalowany bezpośrednio w podłodze. To dlatego jest też dobrym wyborem w placówkach medycznych, gdzie niweluje bariery architektoniczne. Z takiej kabiny bez trudu mogą korzystać osoby starsze, a także niepełnosprawne. Nie ma progu czy stopnia do pokonania.

kabina

Dodatkową zaletą jest również to, że kabina bez brodzika wygląda bardzo efektownie, a jednocześnie nie ogranicza przestrzeni łazienki. Ze względu na jednorodne wykończenie posadzki, mamy wrażenie bardziej przestronnego wnętrza. Co więcej, rozwiązanie to jest łatwiejsze do utrzymania w czystości. Pozostaje jeszcze obawa przed nieszczelnością oraz nietrwałością podłoża w tego typu kabinach, które są wykończone płytkami ceramicznymi. Należy podkreślić, że obawy te są zupełnie bezpodstawne! Ważne jednak, aby postawić na fachowe wykończenie z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów.

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

Sprawdzając najnowsze trendy dotyczące aranżacji łazienki, zauważymy, że na pierwszym planie są kabiny prysznicowe bez brodzika. To świetny sposób na współczesną łazienkę, która ma być komfortowa, a jednocześnie estetyczna. Osoby poszukujące niebanalnych rozwiązań, często stawiają na stylowy minimalizm. Nie ma tutaj zbędnych elementów konstrukcyjnych. Sama łazienka zyskuje na lekkości.

Jak pokazują projekty, tradycyjna kabina prysznicowa odchodzi nieco w cień. Oczywiście nadal ma swoich entuzjastów, którzy chcą mieć możliwość zażycia drobnej kąpieli lub mają małe dziecko, które wygodniej wykąpać w głębokim brodziku. Coraz częściej liczy się jednak wygoda i przestrzeń. Jedynym ograniczeniem są tafle szkła. Elementy niezbędne do montażu są zredukowane do niezbędnego minimum. Łazienka sprawia wrażenie delikatności i otwartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here