Jak udekorować okna

Najpopularniejszą dekoracją okien są zasłony. Można jednak spotkać o wiele więcej ciekawych metod na udekorowanie okien.
Wśród nich są rolety, naklejki na szkło, firany, tiule. Jest jednak mnóstwo innych propozycji. Oto kilka z nich.

Rolety
Będą pomocne w przypadku rezygnacji z zasłon. Pozwoli to na wprowadzenie do pomieszczenia większej ilości światła i uzyskania przestrzennej atmosfery. Jest wiele rodzajów oraz modeli proponowanych przez popularnych producentów. Najczęściej wbierane są rolety rzymskie. Charakteryzują się tym, że są zbudowane z woalowej, bądź też sztywnej tkaniny, bądź materiału. Wpuszczają do pomieszczenia bardzo mało światła, przesuwa je się sznureczkiem, bądź ozdobnym łańcuszkiem. Istnieją również żaluzje poziome, których istnieją różne warianty: drewniane, aluminiowe. Te pierwsze są droższe, aczkolwiek lepiej wyglądają i tworzą ciepłą oraz przytulną atmosferę. Możliwa jest regulacja kąta nachylenia lameli, a także całkowite zsunięcie rolet.

Dekoracje
Sprawiają, że okna wyglądają wyjątkowo. Można je ozdobić własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Papierowymi, z farb do szkieł, czy też innych łatwo dostępnych elementów. Warto posłużyć się przy ich wykonaniu książkom poradnikowym, czy wskazówkom umieszczonym w internecie. Warto również dekorować okna ciekawymi roślinami w kolorowych, wzorowych doniczkach, które można ozdobić samodzielnie.

Łańcuchy świetlne
Są szczególnie atrakcyjne w czasie świąt, wprowadzają wyjątkową atmosferę rodzinną, ciepłą i wesołą. Można je również wykorzystywać na co dzień. Istnieją różne rozmiary, kolory i modele.

Zawieszki
Jest ich ogromny wybór. Można zdecydować się zarówno na zawieszki tematyczne, związane z konkretnymi świętami (Halloween, walentynki, Boże Narodzenie, Wielkanoc), ale można również tworzyć ciekawe kompozycje z kwiatów, czy przystroić tematycznie okna w pokojach dziecięcych. Samochody, dinozaury świetnie sprawdzą się w pokojach chłopców, a lalki, misie, kwiatki w pokojach dziewczynek. Tego typu ozdoby można kupić w wielu sklepach papierniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here