Dodatki rustykalne do kuchni

Styl ten charakteryzuje przede wszystkim swojskość i ludowość. Jak w żadnym innym stylu, tak tutaj idealnie wpisują się ludowe akcenty. Główną rolę odgrywa drewno, a pozostałe dodatki pod postacią mebli czy elementów ozdobnych powinny być utrzymane w pastelowych odcieniach. W stylu rustykalnym dominują błękity, delikatne różne oraz kolory ziemi. Motywy dekoracyjne natomiast muszą być wykonane z prostych materiałów. Prostota oznacza glinę, len, wiklinę i oczywiście ceramikę. Bez nich styl rustykalny przestaje być tym stylem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy łączyć go z nowoczesnymi formami. Wprost przeciwnie, jeśli zrobimy to umiejętnie, możemy uzyskać wyjątkowy i niepowtarzalny efekt.

Kuchnia rustykalna – jakie meble?

Jak już wspomniano, meble powinny być wykonane z naturalnego drewna. Mogą być o prostej lub rzeźbionej formie. Wybierając poszczególny ich rodzaj, należy odnieść się do stylu, jaki panuje w naszym mieszkaniu. Jeśli pozostałe meble mają proste kształty, również w kuchni warto postawić na taką samą prostotę. Natomiast gdy reszta domu jest urządzona bardzo ozdobnie, wtedy możemy pokusić się o drewno rzeźbione. Zastanawiając się nad poszczególnymi formami mebli, powinniśmy wziąć pod uwagę kuchenną meblościankę. Najlepiej jeśli uda nam się zakupić klasyczny kredens, który zaaranżujemy wedle własnego uznania. Kolejnym charakterystycznym meblem w stylu rustykalnym jest drewniana skrzynia. Niestety niełatwo ją dostać. Jeśli jednak nam się to uda, wtedy stworzymy niesamowity klimat.

Jakie kolory?

W aranżacji wnętrza w stylu rustykalnym bardzo ważne są kolory. Niewątpliwie królują tutaj odcienie brązu, kolory ziemi i pastele. Równie często pojawia się także biel na ścianach. Zanim jednak zdecydujemy się na pomalowanie ścian w tym kolorze, warto pamiętać o odpowiednim doborze mebli i dodatków. Pod żadnym pozorem nie należy decydować się na śnieżnobiały odcień.

Jakie dodatki wybrać?

Chcąc stworzyć w naszej kuchni wiejski klimat, musimy pamiętać o rękodzielniczych dodatkach. Gliniane dzbanki, ceramiczne naczynia, a co najważniejsze – wszystko wyeksponowane na półkach. Dodatkowo w każdym rustykalnym pomieszczeniu nie może zabraknąć kolorowych zasłon, plecionych podkładek na stół czy dywaników na podłodze.

Chcąc stworzyć wspaniałe rustykalne wnętrze, wystarczy stosować się do wyżej wymienionych zasad. Pamiętajmy jednak, że jeśli preferujemy styl nowoczesny, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby oba ze sobą połączyć. Najlepszym pomysłem będą wspomniane dodatki. Dzięki nim szybko i skutecznie zmienimy charakter wnętrza naszej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here