Jak okleić meble kuchenne?
Jak okleić meble kuchenne?

Twoje szafki w kuchni wymagają natychmiastowej wymiany? Są zniszczone i obdrapane a może po prostu szukasz sposobu na szybkie i tanie odświeżenie aranżacji całego wnętrza?
Dzisiaj pokażemy Ci jak do tego celu wykorzystać starą dobrą okleinę. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy dalej!

Remont kuchni nie należy ani do łatwych ani do tanich przedsięwzięć, dlatego też w momencie kiedy nasze meble nie wyglądają już tak dobrze jak zaraz po zakupie zaczynamy szukać prostej metody, która pozwoli nam zaoszczędzić i czas i pieniądze a przeniesie równie spektakularny efekt końcowy co zakup nowych mebli.

Odnów meble przy użyciu okleiny!

To jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na odnowienie wyglądu szafek kuchennych, które są najbardziej eksploatowanym meblem w całym pomieszczeniu.
Rolka okleiny kosztuje niecałe 30 zł, znajdziesz ją praktycznie w każdym markecie budowlanym, w różnych wzorach i kolorach. Decydując się na tę konkretną, zwróć uwagę aby była odpowiednio elastyczna, dzięki czemu łatwiej będzie Ci ją naklejać na powierzchnię ale to nie wszystko. Okleina powinna być przede wszystkim mocna, wytrzymała oraz wodoodporna – pamiętaj, że meble muszą odporne na trudne warunki panujące w kuchni takie jak: podwyższona temperatura czy wilgoć.

Myślisz, że nie poradzisz sobie z tym zadaniem? Nic bardziej mylnego, wbrew pozorom oklejanie mebli nie jest trudnym i czasochłonnym zajęciem. Jesteśmy pewni, że z naszą pomocą z całym tym zadaniem poradzisz sobie bez najmniejszego problemu.

Przygotowanie powierzchni

Przed przystąpieniem do prac związanych z aplikacją okleiny na powierzchnię meble należało by najpierw dokładnie umyć (najlepiej wodą z detergentem, np.:płynem do mycia naczyń). To jedyny sposób aby skutecznie usunąć cały zalegający na meblach brud, tłuszcz oraz kurz.
Następnym krokiem jest delikatne zmatowienie całej powierzchni – do tego celu użyj drobnoziarnistego papieru ściernego. Uwaga! Jeżeli dostrzegasz resztki lakieru lub farby, to w tej sytuacji koniecznie należy je usunąć wykorzystując do tego celu papier ścierny gruboziarnisty, w przeciwnym razie okleina nie będzie się trzymała.
Oczyszczoną i zmatowioną powierzchnię trzeba teraz tylko odkurzyć z powstałego w trakcie szlifowania pyłu a następnie przetrzeć szmatką nasączoną specjalnym preparatem odtłuszczającym.

meble kuchenne, szafki, okleina, oklejanie,

Oklejamy meble

Kiedy powierzchnia jest już odpowiednio przygotowana, to teraz możesz zająć się przygotowaniem okleiny. Aby łatwiej było Ci ją naklejać na meble przytnij ją na równe części, które wielkością będą odpowiadały wymiarom oklejanych powierzchni. Producenci pomyśleli o swoich klientach i na tylnej części okleiny umieścili specjalne kratki, które ułatwią Ci poprowadzenie prostej linii cięcia.
Okleinę należy naklejać od góry na dół – czynność tę wykonuj powoli i ostrożnie, dociskając pilnuj tego aby okleina była równo przyklejona a pomiędzy nią a powierzchnią nie utworzyły się pęcherzyki powietrza. Zepsuje to nie tylko efekt wizualny ale znacznie osłabi trwałość okleiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here