Własne lokum musi być przytulne i stanowić przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb wszystkich domowników. Nie inaczej jest, gdy chodzi o dom dla małej rodziny. Jakie projekty warto wziąć pod uwagę?

Domy parterowe

Dziś już coraz częściej inwestorzy decydują się na lokale o mniejszych gabarytach. Przyczyny są różne, choć z pewnością na pierwszy plan wysuwa się kwestia ekonomiczna. Natomiast nie da się ukryć, że budynek o mniejszym metrażu jest po prostu mniej wymagający, jeżeli chodzi o utrzymanie w czystości. Mniej obowiązków mamy wtedy do wypełnienia. Przykładem idealnego budownictwa dla niewielkiej rodziny jest dom parterowy: https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-parterowych. Budowa takiego lokum jest na pewno tańsza, aniżeli piętrowego. Będzie jeszcze taniej, kiedy zrezygnujemy z piwnicy. Ogromną wygodą jest w tym wypadku to, że wszystko mamy na jednym poziomie. To udogodnienie jest szczególnie odczuwalne, gdy dzieci są małe, ale także później na starość będziemy sobie chwalić taki jednopoziomowy układ.

Domy MdM

Mimo tego, że program MdM w roku 2018 dobiegł końca, to pozostałością po nim jest sporo projektów domów o małym metrażu. Finansowe wsparcie bowiem przyznawano dla budynków jednorodzinnych do 100m2 w przypadku rodzin z maksymalnie dwójką dzieci. Natomiast gdy chodziło o trójkę i więcej dozwolona powierzchnia zwiększała się do 110m2. Zatem pośród wielu dostępnych wciąż projektów MdM szukać warto odpowiedniego dla swojej małej rodziny. Można mieć pewność, że te propozycje będą dotyczyły właśnie takich nieruchomości, o jakie nam chodzi.

Bliźniaki

Ciekawą alternatywą może być bliźniak. Szczególnie warto się nad takim pomysłem zastanowić, jeśli chcemy zmniejszyć koszty budowy, dzieląc je jeszcze z kimś innym. Na takie rozwiązanie może sobie na przykład pozwolić trzypokoleniowa rodzina mieszkająca do tej pory pod jednym dachem. Bliźniak zapewni więcej prywatności i da większy komfort dzięki dwóm osobnym lokalom o metrażu do 100m2.

Na rynku na szczęście nie brakuje projektów małych i tanich w budowie domów. Dlatego też warto się dobrze zastanowić, zanim podejmiemy decyzję. Ważne, aby ten mały metraż był również praktyczny i dobrze sprawdzał się na co dzień. Nie rezygnujmy ze wszystkich swoich planów kosztem jak największego ograniczenia przestrzeni, róbmy to z głową. Niewielka ilość miejsca musi być maksymalnie funkcjonalna. Nie obejdzie się zatem bez dobrze przemyślanego projektu. Najlepiej też dowiedzieć się czegoś więcej na temat takiej wymagającej inwestycji. Pomóc może na przykład ten artykuł: „Dokładnie przeanalizuj te trzy kwestie przed rozpoczęciem budowy domu„.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here