Głowica termostatyczna – komfortowe ciepło w domu

Głowice termostatyczne to specjalne urządzenia o funkcji regulowania temperatury w pomieszczeniach. Zarządzać nimi mogą regulatory temperatury. Dzięki temu zawsze można się cieszyć komfortowym ciepłem w swoim domu!

Czym jest głowica termostatyczna i regulator temperatury?

Głowica termostatyczna, to rodzaj urządzenia pozwalającego na kontrolowanie temperatury we wnętrzach. Głowica termostatyczna jest umieszczana przy grzejniku, a dokładnie przy jego zaworze.

Regulatory temperatury to bardzo przydatne urządzenie, za pomocą których można na bieżąco kontrolować temperaturę w pomieszczeniu, a także regulować ją.

Regulator zarządza pracą głowic termostatycznych i grzejników, dopasowując temperaturę do funkcji pomieszczeń. Nowoczesne regulatory pozwalają na programowanie pracy głowic termostatycznych – w określonych godzinach temperatura może być podwyższona albo obniżona. W sprzedaży można znaleźć także regulatory sterowane bezprzewodowo, również przez Internet – stanowią one element instalacji inteligentnego domu.

Głowica termostatyczna – jak to działa?

Głowica termostatyczna reguluje pracę zaworów termostatycznych. Zawór termostatyczny z głowicą termostatyczną posiada zadajnik temperatury (pokrętło głowicy), element wykonawczy, a także wbudowany w pokrętło głowicy czujnik temperatury. Za pomocą głowicy można regulować temperaturę w pomieszczeniu w wybranym zakresie – od około 6 stopni do nawet 28 stopni Celsjusza. Wraz ze zmieniająca się temperaturą w pomieszczeniu czujnik (najczęściej cieczy) odczytuje zmiany, a następnie reguluje pracę grzejnika.

Regulator temperatury zarządzający pracą głowic termostatycznych może utrzymywać zadaną przez użytkownika temperaturę, na przykład:

    • dzień – temperatura 21 stopni Celsjusza
    • noc – temperatura 19 stopni Celsjusza
    • w łazience – temperatura podczas kąpieli 24 stopnie Celsjusza
    • tryb pracy zabezpieczający przed zamarzaniem – temperatura 6 stopni Celsjusza

Montaż głowic i regulatorów to zatem bardzo dobra inwestycja w komfort swój i wszystkich domowników oraz w oszczędność energii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here